שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  ארקדי גאידמק נגד המשטרה: "הפיצה מידע כוזב"
  הבעלים של בית"ר ירושלים פירסם מכתב ובו טעונות חמורות נגד היאחב"ל: "הם מסלפים עובדות בכוונה, אל תמנעו ממני להמשיך לחיות בישראל". תגובת משטרת ישראל: "לטענותיו אין שחר ונסיונותיו להכפיש את היאחב"ל לא יצלחו"

  הבעלים של בית"ר ירושלים, ארקדי גאידמק, פירסם מכתב היוצא נגד חקירת המשטרה נגדו. גאידמק מפרט במכתב, המופיע כמודעת ענק בעיתונים, טענות חמורות נגד המשטרה והיאחב"ל (יחידה ארצית לחקירות בין-לאומיות) והקורא לגופים הממשלתיים להפסיק את חקירתו ולאפשר לו להמשיך לחיות בישראל.

   

  "טענתי ואמשיך לטעון, שיאחב"ל מסלפת עובדות בכוונה ועוסקת בפיברוק", כתב המיליארדר ממוצא רוסי. "היאחב"ל מבצעת בכך עבירה נגד אזרח ישראלי. בידיה סמכויות עצומות שבכוחן להרוס חיי אדם. מן הראוי היה שתשקול צעדיה היטב לפני שתעשה שימוש בסמכויותיה הנרחבות".


  אני מאשים! והפעם את היאחב"ל (צילום: יועד כהן)

   

  גאידמק מביא דוגמאות לסילוף העובדות, לכאורה, בתיק החקירה שלו: "יאחב"ל טוענת שבשנת 2000 העברתי 200 מיליון דולר מחשבוני בבנק הפועלים,

   ולדבריה הייתי צריך לדווח על פעולה כזו לבנק ישראל. למרות שידוע ליאחב"ל היטב כי אין ממש בטענותיה כלפיי, היא הפיצה את המידע הכוזב בישראל ומחוצה לה, תוך ניצול מעמדה וכוחה, וגרמה לי ולסביבתי נזק עצום בפעילותי העסקית. אני אומר במלוא האחריות כי הטענות הללו מחוסרות שחר ומנותקות מהמציאות".

   

  הבעלים של בית"ר ירושלים סיים את מכתבו בפנייה נרגשת: "בחרתי לחיות בארץ מתוך אהבתי אליה ותחושת שייכות לה. אנא, אלא תמנעו ממני להמשיך לחיות בישראל, ולעשות ככל יכולתי למען החברה בישראל".

   

  בתגובה לטענות גאידמק אומרים במשטרה: "לטענותיו של גאידמק אין שחר ונסיונותיו להכפיש את היחידה הארצית לחקירות בינלאומיות לא יצלחו. בסוף החקירה נמצאה תשתית ראייתית להגשת כתב אישום על בסיס החומר הקיים. החומר בעניינו נמצא בפרקליטות ובעקבותיו אמור להיקבע מועד לשימוע. אנו מציעים כי נמתין כולנו לסיום ההליך המתקיים, כמקבול לגבי כל אזרח במדינת ישראל".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים