שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הרכב נגנב? נוציא לו את האוויר
  רעיון יוצא דופן, שהמציא מסעדן מהרצליה, עשוי להפוך את חיי הגנבים לקשים מאי פעם. נהג בלתי מורשה ימצא עצמו במהירות ללא אוויר בגלגלים

  פטנט ישראלי חדש צפוי להקשות על פעולתם של גנבי רכב: ברגע שהמערכת המותקנת ברכב תזהה כי הנהג אינו מורשה, ישתחרר האוויר מארבעת גלגלי הרכב וישבית אותו למעשה. את הפטנט החדש פיתחו בני משפחת צארום, מסעדנים מהרצליה. לדברי עו"ד אהוד פורת שמייצג אותם, שכרו שני האחים מהנדס שעבד על

  הפרויקט עד שהגיע לשלב בו ניתן היה לרשום אותו כפטנט - כך נעשה על-ידי משרד "לוצאטו את לוצאטו" המתמחה ברישום פטנטים בארץ ובחו"ל. ההשקעה עד כה בפרויקט - עוד לפני ייצור אב-טיפוס - נאמדת ב‭75-‬ אלף דולר.

   

  העיקרון לפיו פועלת המערכת הוא זיהוי נהג באמצעות מפתח רכב מקודד. כל ניסיון להתניע את הרכב באמצעות מפתח אחר יגרום לכך שלאחר שני סיבובים של הגלגלים, יקבל הגנב או הנהג הלא מורשה התראה קולית (צפצוף) ואיתות המזהירים אותו מפני העתיד לקרות.

   

  אם ימשיך לנהוג, ישתחרר האוויר מכל ארבעת גלגלי הרכב, ולא ניתן יהיה להמשיך ולנוע בו. עו"ד פורת אמר כי האחים צארום מנהלים בימים אלה מו"מ למציאת משקיע, שיהיה מוכן להפוך את הפטנט למוצר של ממש. לדבריו, מתנהל מו"מ מתקדם עם חברה-בת של יצרן רכב אירופי גדול, העוסקת בתחום פיתוח אביזרים לרכב.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים