שתף קטע נבחר

נתניהו: "לשקם את כושר ההתרעה של ישראל"

יו"ר האופוזיציה מעניק תמיכה מלאה לפעולת צה"ל ברצועת עזה. עם זאת הוא מזהיר: נסיגה נוספת תוביל לירי רקטות קסאם על גוש דן. ואילו במפלגות הערביות קוראים להפסיק את הפעולה, אותה הם מכנים "טבח"

ראש הממשלה לשעבר, ח"כ בנימין נתניהו, אמר היום (ה') כי הוא נותן תמיכה מלאה למאמץ של הממשלה וצה"ל למנוע ירי של רקטות קסאם לעבר ישראל. "במקביל צריך לשקם מחדש את כושר ההרתעה של ישראל, אבל מעל הכול צריך להפיק את הלקחים לעתיד". נתניהו התייחס לפעולת צה"ל ברצועת עזה.

 

בכנס של יושבי ראש ומנכ"לים של התעשייה הקיבוצית שהתקיים בשפיים, הוסיף נתניהו שאין לבצע מהלך של נסיגה חד צדדית ביהודה ושומרון. "לצערנו כבר ברור שנסיגה מחזקת את החמאס ומקרבת את הקסאמים. הפעם מדובר בקסאמים לא רק על ישובי הנגב, אלא גם על גוש דן. הדבר בלתי נסבל בנגב המערבי ויהיה בלתי נסבל גם כאן. לכן צריך לנקוט במדיניות שאינה מחזקת את החמאס, אלא מובילה בסופו של דבר להחלפתו".


כוחות צה"ל בדרכם לרצועת עזה  (צילום: רויטרס)

 

סיעת מרצ הגישה היום הצעת אי אמון בממשלה על רקע ההסלמה ברצועת עזה. יושבת ראש הסיעה, חברת הכנסת זהבה גלאון, קראה לראש הממשלה אהוד אולמרט להגיע לכנסת כדי לענות על שאלות הנוגעות למבצע כמו היקפו, תאריך סיומו וכיצד הוא מקדם את שחרור החייל החטוף והפסקת ירי רקטות הקסאם.

 

ואילו במפלגות הערביות קוראים להפסקת הפעולה. יושב ראש חד"ש, ח"כ מוחמד ברכה, הגיב אמר כי הממשלה "מתעקשת להאכיל אותנו בחרב לנצח". ברכה הוסיף כי "פעולות הצבא ברצועה מתגלגלות להגדרה של טבח, תוך ירי לתוך המון. הקונספציה הזו נכשלה בלבנון וגבתה מחיר דמים יקר. אנו דורשים להפסיק את המלחמה המתגלגלת ולחזור למשא מתן".

 

לדברי ברכה, "מלכתחילה היה ברור שהממשלה שואפת להסלמה – דבר שלא התחיל בשבועיים האחרונים. זאת, כדי למצוא אליבי לברוח מהמשא ומתן המתחייב. ראש הממשלה, אהוד אולמרט, לא הצליח לשכנע את העולם בתוכניתו המדינית ובנוסף הוא רצה להתחמק מלפגוש את אבו מאזן, כדי לפתוח איתו במשא ומתן כמנהיג העם הפלסטיני. זאת, בגלל שאין לאולמרט ולממשלתו מה להציע במשא ומתן שכזה פרט למהלך החד צדדי".

 

יו"ר חד"ש כינה את פעולת צה"ל ברצועת עזה - מלחמה. "אנו דורשים להפסיק את המלחמה המתגלגלת מייד ולפתוח בדיאלוג אמיתי עם הנשיא הפלסטיני. רק בדרך זו יש לשים קץ לשפיכות הדמים".

 

עמיתו לסיעה, ח"כ דב חנין, הגיש הצעה דחופה לסדר יומה של הכנסת בנושא הצורך לקיים משא ומתן לשחרור החייל החטוף גלעד שליט. "מסתמנת אפשרות לשחרורו של שליט תמורת שחרור קבוצה של אסירים פלסטינים. על הממשלה חובה מוסרית למצות את האפשרות הזאת ולהבטיח את שובו של גלעד בשלום", אמר חנין.

 

בהכנת הידיעה השתתפו רענן בן צור, אילן מרסיאנו ורועי נחמיאס
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודי ועקנין
להפיק לקחים. נתניהו
צילום: דודי ועקנין
צילום: גיל יוחנן
טבח בעזה. ברכה
צילום: גיל יוחנן
לקיים מו"מ. חנין
מומלצים