שתף קטע נבחר

מויאל לאולמרט: עדיף שתשתוק

אחרי שראש הממשלה המליץ למנהיגות המקומית "להסתכל באומץ אל תושביה ולדבר אליהם במקום לפנות אלינו" תוקף אלי מויאל: "לא ראוי שראש הממשלה יתקוטט עם ראשי ערים ויביע דעתו על מנהיגותם. מוטב לראש הממשלה שיציג בפנינו פתרונות לירי הקסאמים"

"מוטב לראש הממשלה שישתוק". המלצה ברוח זו העביר הערב (א') ראש עיריית שדרות, אלי מויאל לאהוד אולמרט, שאמר בישיבת הממשלה כי "יש היום סיוע לתושבי הדרום שאף איזור בארץ לא קיבל. הגיע הזמן שהמנהיגות המקומית לא רק תדבר אלינו, אלא תסתכל באומץ אל תושביה ותדבר אליהם".

 

מאז החל צה"ל במבצע ברצועה העדיף מויאל להימנע מהתבטאויות בתקשורת, למרות ששדרות ספגה ועדיין סופגת מטחי רקטות. הוא הסביר כי העדיף להישאר ממלכתי גם כשאחת הרקטות נחתה ליד בית עוזרו ודוברו, יוסי פנחס כהן. היום אף פגעה רקטה פגיעה קשה בעובד עירייה אחר.

 

אך התבטאותו של אולמרט לא השאירה אותו אדיש. "נדמה לי שראש הממשלה היה צריך בעת הזאת לשתוק, גם אם הוא חושב שהוא צודק. זה לא מוסיף לו כבוד ולא ראוי שראש הממשלה יתקוטט עם ראשי ערים ויביע דעתו על מנהיגותם. אנו לא נשיב לו בשם האחריות, ובגלל שאנו מתפללים לשלומם של חיילי צה"ל ולהחזרת החייל החטוף גלעד שליט. זה לא הסגנון שלנו. בעת הזאת אנו מעדיפים להיות ממלכתיים".

 

עם זאת הבטיח מויאל: "כשהחיילים יסיימו את משימתם וישובו בשלום, אנו נגיב ונאמר את כל מה שיש לנו לומר, ויש לנו מה לומר".

 

ראש העיר הזכיר: "תמיד חזרתי ואמרתי שהקסאמים ינחתו באשקלון ובנתיבות, לא בגלל שרציתי שזה יקרה, אלא כיוון שידעתי שזה מה שיקרה. ואם ראש הממשלה אומר שיש עוד 200 אלף בטווח הקסאמים, חשוב שיגיד גם מה הפיתרון לכך. אנו בחרנו בו בכדי שייתן פתרונות ולא את הדיאגנוזות שלו".

 

מויאל סיכם בעצה: "איני רוצה להביע את דעתי, אבל מוטב לראש הממשלה שיציג בפנינו פתרונות לירי הקסאמים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי אף פי
מויאל. עצות לאולמרט
צילום: איי אף פי
צילום: רויטרס
אולמרט. עצות למויאל
צילום: רויטרס
מומלצים