שתף קטע נבחר

הנשיא: היו לי רק קשרי עבודה עם העובדות

בטקס הענקת כתבי אמנה לשגרירים זרים, ביקש הנשיא להדגיש: "לא היו לי יחסים עם אף עובדת מעבר ליחסי עבודה". בכיר במשטרה אמר ל-ynet ש"ייתכן שתיפתח חקירה בפרשה גם ללא תלונות, אם היועץ המשפטי יורה על כך"

נשיא המדינה, משה קצב, התייחס היום (ב') לפרשת סחיטתו לכאורה על ידי אחת מעובדות בית הנשיא. "לא היו לי יחסים עם אף עובדת מעבר ליחסי עבודה", אמר הנשיא לעיתונאים במהלך טקס הענקת כתבי אמנה לשגרירים חדשים בבית הנשיא. זה היה המשפט היחיד בו התייחס הנשיא לראשונה ישירות לפרשה שמסעירה את המערכת המשפטית והפוליטית.

 

הנשיא מסר אמנם שלא הגיש תלונה על איומי הסחיטה לכאורה מצד פקידתו לשעבר, אך גורם בכיר במשטרה אמר אמש ל-ynet ש"אם היועץ המשפטי לממשלה יורה לנו לפתוח בחקירה, היא תפתח גם ללא תלונה של מי מהצדדים". בפרשה הזו עומדות זו מול זו גרסאות הנשיא, הטוען שנסחט באיומים, וגרסת עובדת שלו לשעבר שטוענת שהוטרדה מינית על-ידו.

 

בצמרת המשטרה יושבים בינתיים "על הגדר" וממתינים לראות כיצד תתפתח הפרשה ואם בכלל יגיע הכדור למגרשם. גורם בכיר במשטרה אמר כי "הנוהל הוא שכאשר מגיעה תלונה למשטרה, היא פותחת בחקירה, אבל יכול לקרות מקרה אחר שבו מתגבש מספיק חומר, לכאורה, אצל היועץ המשפטי לממשלה ואם הוא חושב שזה מספיק לפתוח בחקירה, אנחנו יכולים להתחיל בה גם ללא תלונה".

 

אותו גורם הוסיף: "במשטרה לא צופים שתיפתח חקירה כזאת. יכול להיות שבסופו של דבר יחליט היועץ המשפטי לממשלה שאין די חומר ולא יוגשו תלונות. במקרה כזה, לא תיפתח חקירה".

 

קצין בכיר אחר הגיב על הדיווחים לפיהם נשמעה ביקורת מצד גורמים במשטרה, על כך שהחומר לא הוגש להם ואמר: "אין ביקורת במשטרה על כך שהחומר עוד לא הועבר מהיועץ המשפטי. החשד, לכאורה, על פרשה בבית הנשיא רץ כשמועה כבר שבוע. אם יש חשש לשיבוש הליכי חקירה, הוא כבר קיים ועוד כמה ימים לא ישנו דבר". לדבריו, "למרות שלכאורה מדובר בחקירה יחסית פשוטה של גביית עדות מהמתלוננת ומהמתלונן, בשל רגישותה ובגלל מעמד המתלונן, החקירה סבוכה".

 

גורם נוסף ציין ש"גם אם התלונה תוגש בירושלים או במחוז אחר, בגלל חשיבותה ורגישותה היא תועבר ישר לאחת היחידות של המטה הארצי ולא תטופל ברמה מחוזית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
הנשיא קצב. "רק קשרי עבודה"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים