שתף קטע נבחר

ועדת האתיקה: לנדבר פגעה בפרטיות של אברהם

דו"ח הוועדה קובע: חברת הכנסת סופה לנדבר פגעה באופן חמור בפרטיותה של חברת הכנסת רוחמה אברהם (קדימה) כאשר נטלה יחד עם עוזרותיה חפצים מחדרה - "לנדבר הפרה את כלל האתיקה הדורש אחריות, יושר והגינות". כעת הכדור עבר ליו"ר הכנסת איציק שתחליט איך לטפל בח"כית. לנדבר סירבה להגיב: "אני עסוקה כעת בפניות אזרחים"

זה לא רק עציץ: ועדת האתיקה של הכנסת בראשות ח"כ חיים אורון (מרצ) קבעה היום (ג') כי חברת הכנסת סופה לנדבר (ישראל ביתנו) פגעה באופן חמור בפרטיותה של ח"כ רוחמה אברהם(קדימה) כאשר יחד עם עוזרותיה נטלה חפצים מחדרה של יו"ר ועדת הכנסת אברהם.

 

הוועדה קבעה כי לנדבר הפרה את כללי האתיקה של הכנסת בכלל הדורש "למלא אחריות יושר והגינות", ומעבירה את העניין ליו"ר הכנסת שתחליט כיצד להמשיך לטפל בנושא. עוד קובעת הועדה: "פנייתה של אברהם נמצאה מוצדקת וראויה ואין מדובר בעניינים שוליים כפי שניסו לצייר זאת באמצעי התקשורת".

 

הממצאים שחושפת הוועדה היום לראשונה מגלים כי מהחדר לא נלקח רק עציץ כפי שטענה לנדבר. "בסרטי הבקרה של הכנסת נראית לנדבר מצטרפת לסירוגין לעוזרותיה. היא נכנסת לחדרה של אברהם שלוש פעמים שוהה שם דקות ארוכות ויוצאת ממנו מלווה בעוזרותיה הפרלמנטריות. באחת היציאות מהחדר נתקלה לנדבר באופן מפתיע בשר בר און שנמצא בקצה המסדרון. או אז, היא שינתה את כיוון יציאתה, הפנתה את גבה אל בר-און וחמקה מהחדר", נכתב בדו"ח.

 

בנוסף התגלה כי "העוזרות הפרלמנטריות של לנדבר נכנסו לא פעם אחת לחדרה של אברהם ויצאו עם חפצים מהחדר... ההתנהגות המצולמת איננה התנהגות של מי שלוקח חפץ ומעבירו כדרכם של דברים אלא כמי שעושה פעולה זאת בחשאי, קרי, ישנה הסתכלות ימינה ושמאלה של אחת העוזרות ולאחר מכן הליכה מהירה עם החפצים. זאת, כאמור, לאחר שנסרק המסדרון והתברר שהוא ריק מאדם".

 

הדו"ח קובע כי "סרטי הבקרה העלו על פי ראייתו של קצין הכנסת התרחשות חמורה ביותר וצורך של המערכת לטפל בעניין במלוא החומרה". יחד עם זאת הוועדה קובעת שבגלל הסתירות בין טענות העוזרות לבין טענותיו של עובד הכנסת שהכניס אותם לחדרה של אברהם יועבר העניין לטיפולה של יו"ר הכנסת דליה איציק שתחליט אם להעביר את החקירה לגורם אחר.

 

לסיכום הוועדה אף קובעת כי האופן שבו השיבה לנדבר לטענות נגדה בועדת האתיקה "אינן ראויות, והיו פוגעות ובלתי נחוצות כלפי אברהם".

 

לנדבר: אין תגובה, אני עסוקה

 

מלשכתה של ח"כ לנדבר נמסר בתגובה כי הם אינם עוסקים כרגע במתן תגובה לפרשה שכן הם "עסוקים בפניות ציבור ובחייהם הקשים של אזרחים רבים שפונים לעזרתה של לנדבר".

 

כזכור, בעבר הכחישה ח"כ סופה לנדבר את הפרסומים כאילו צולמה במצלמות האבטחה של הכנסת לוקחת חפצים מחדרה של רוחמה אברהם.

 

גורמים בסיעה הסבירו את השתלשלות האירועים המביכה: "לאברהם היה חדר בתור חברת כנסת. לסופה לנדבר היתה בעיה עם הריהוט בחדר שלה, והיא פנתה ליושבת הראש דליה איציק שתבדוק האם יש ריהוט אחר. העוזרת של איציק שלחה את לנדבר לחדר פנוי ממול, אולם לנדבר לא רצתה לעבור לשם. העוזרים של לנדבר לקחו מהחדר הישן של רוחמה אברהם כמה כסאות, וגם עציץ מיובש - חצי מת. סופה לא נגעה בדבר".    

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
לנדבר. עסוקה כרגע בפניות של אזרחים
צילום: אלכס קולומויסקי
צילום: גיל יוחנן
אברהם. ניצחה בעימות
צילום: גיל יוחנן
צילום: חיים צח
איציק. תפסוק
צילום: חיים צח
מומלצים