שתף קטע נבחר

הנשיא קצב: "אני שמח שמזוז החליט על חקירה"

עוד ועוד עדויות מביכות מתפרסמות על מה שהתרחש לכאורה בסמל הממלכתיות הישראלי. הערכה במשטרה: החוקרים ייכנסו לבית הנשיא. קצב: "אני מאמין שהחקירה תביא לפיזור הערפל"

פרשת "הנשיא והפקידה" מסתעפת, ובמשטרה מעריכים כי בקרוב ייכנס לבית הנשיא בירושלים צוות החוקרים, שיקבל הבוקר (יום ד') רשמית את התיק לידיו. איוש הצוות מתבצע במהלך דיון מיוחד בהשתתפות המפכ"ל, משה קראדי, וראש אגף החקירות, יוחנן דנינו.

 

נשיא המדינה, משה קצב, אמר לפני כניסתו לפגישה עם שרת החינוך, יולי תמיר, בתשובה לשאלה אם הוא מתכוון להשעות את עצמו במהלך החקירה או לחלופין להתפטר: "אני שמח שהיועץ המשפטי לממשלה החליט על חקירה. אני מאמין שהחקירה תביא לפיזור הערפל ואז התמונה תהיה בהירה יותר".

 

למרות המכתב המבהיר ששיגר משה קצב ליועץ המשפטי, החליט אמש מני מזוז להורות על חקירה פלילית בפרשה המביכה. קצב עצמו עשוי למצוא עצמו מוסר עדות, אולי אף נחקר באזהרה. בינתיים, העיתונים מביאים עוד ועוד עדויות על מה שהתרחש לכאורה בסמל הממלכתיות הישראלי, הלא הוא בית הנשיא בירושלים.

 

"ידיעות אחרונות" מפרט כיצד התקבלה המתלוננת א' לעבודה בבית הנשיא וכן מביא את סיפורה של נ', עובדת זוטרה שהתקדמה

לעמדת כוח במשכן. העיתון מתאר את המאבק בין שתי הנשים, שהגיע לעיתים לוויכוחים קולניים שנשמעו היטב בבית הנשיא. עוד עולה מהדברים שא' נהגה להיכנס לחדר העבודה של קצב בשעות הצהריים ולשהות שם למשך שעה, כשדלת החדר נעולה. אבל א' לא הייתה היחידה; גם נ' שהתה בלשכתו של קצב, בימים שבהם א' לא הגיעה לעבודתה בשל לימודיה.

 

א' עצמה, נכתב בעיתון, ביקשה לפני כשנה וחצי לצאת לחופשה ללא תשלום כדי לנסוע לניו-יורק. כמה חודשים לאחר מכן נפוצו שמועות בבתי הנשיא לפיהן היא שולחת מכתבים "לוהטים" לנשיא. בנובמבר שבה א' לארץ, אך כיוון שהייתה נתונה במצוקה

 כלכלית, ביקשה להיפגש עם קצב. בפגישה ביקשה לחזור לעבודה במשכן הנשיא או למצוא לה עבודה אחרת בהתאם לכישוריה. כמה חודשים לאחר מכן נפגשו השניים שוב וא' דרשה בתוקף לחזור לתפקידה הקודם. הפגישה האחרונה ביניהם התקיימה בשבוע שעבר, במהלכה ביקשה א' מהנשיא חצי מיליון דולר - ושייסדר לה משרה ההולמת את כישוריה. או-אז עירב קצב את היועץ המשפטי בפרשה.

 

עיתון "הארץ" טוען שהגיעו לידיו עדויות מחמש נשים שונות שעבדו עם הנשיא, ותיארו מסכת יחסים בעייתית והערות שונות מצידו. אחת העובדות, שעבדה בזמן שקצב כיהן כשר, סיפרה שהדפה את חיזוריו.  

 

ככל שנוקפות השעות ומצטברות העדויות, בקרב יותר ויותר אישים במערכת המשפטית והפוליטית מתחזקת ההערכה שהמירוץ לנשיאות, שאמור היה להגיע לקו הסיום ביולי 2007 - יוקדם גם הפעם.   

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
קצב. עדויות נוספות
צילום: גיל יוחנן
צילום: יואב גלאי
א'. רצתה לחזור לעבודה בלשכת הנשיא
צילום: יואב גלאי
מומלצים