שתף קטע נבחר

צילום: עמית מגל

צה"ל נערך לגייס אוגדת מילואים

בשל פתיחת החזית השנייה בגבול הצפון וכדי שלא לפגוע במבצע צה"ל ברצועת עזה, נערך צה"ל לגייס אלפי מילואימניקים

צה"ל החל להזרים היום (ד') כוחות מיוחדים לגבול הצפון. הצבא מחזיר גם חיילים מחופשות לצורך עיבוי המערך בצפון. בנוסף נערך צה"ל לגייס חיילי מילואים, כשעל הפרק: גיוס אוגדה שלמה, בסדר גודל של כמה אלפי חיילים.

 

 

המתקפה של חיזבאללה בגבול הצפון שאירעה במקבלי ללחימה ברצועת עזה מעמידה את צה"ל במצב מורכב, בעיקר לאור הרצון ליצור מערכים מרובים בשתי הגזרות. בימים האלו פועלות חטיבות גבעתי וגולני בגזרת רצועת עזה, במקום גם פועלים כוחות שיריון וכוחות נוספים. גם חיל האוויר פועל בצורה אינטנסיבית באזור הדרום - דבר שמצריך גיוס כוחות נוספים לאזור הצפון.

 

באגף המבצעים בצה"ל נערכו דיונים אילו כוחות יעלו לאזור הצפון, מתוך רצון שלא להעביר את הכוחות מרצועת עזה צפונה, בגלל שהמבצע בדרום עדיין בעיצומו. גם חטיבת הצנחנים נמצאת בעיצומו של מבצע באזור שכם - דבר שמצריך גיוס כוחות נוספים.

 

גורם בצה"ל הסביר כי כבר בשעות הבוקר עם תחילת תקיפת חיזבאללה ותוצאותיה החמורות הוקפצו כוחות, כולל יחידות מיוחדות לאזור הצפון, וניתנה הוראה להחזיר חיילים מחופשות. בצה"ל מעריכים כי אם ההסלמה בגבול הצפון תמשך יהיה צורך לגייס חיילי מילואים על-מנת שאלו יתפסו את הגזרות בהם פועלים החיילים הסדירים, ולאפשר להם לפעול בגבול הצפון. 

 

גם עבור חיל האוויר מדובר במצב מאוד מורכב, שכן הוא גורם מרכזי ברצועת עזה, שם ביצע 300 גיחות. כעת יצטרכו בחיל להקצות משאבים מחדש.

 

בגלל פעולות צה"ל ברצועת עזה, חתם הרמטכ"ל, רב-אלוף דן חלוץ, ביום חמישי בערב על צו מיוחד שמאפשר גיוס אנשי מילואים באופן מיידי. שר הביטחון, עמיר פרץ, הוסיף את חתימתו ומיד החלו קצינות הקישור לזמן באמצעות הטלפון את אנשי המילואים לשירות, מתחילת השבוע הבא.

 

בשלב זה מדובר בגיוס מצומצם של אנשי מילואים, רובם במקצועות תומכי לחימה כגון אנשי חימוש ומכונאים. "מטבע הדברים, כאשר צה"ל מרכז מאמץ בלחימה לאורך זמן, יש צורך בעומק ולכן קוראים לדגל לכל מי שצריך", אמר גורם צבאי ל-ynet. אנשי המילואים נקראו בשלב הראשון לתקופת שירות של שמונה עד עשרה ימים, אולם ייתכן כי תקופה זו תוארך על פי הצורך.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אחיה ראב"ד
כוחות צה"ל בגבול הצפון
צילום: אחיה ראב"ד
עשן מעל קיבוץ חניתה
צילום: רעי סגלי
מומלצים