שתף קטע נבחר

רמון לתושבי הצפון: זמן לנשוך שפתיים

"התקופה הקרובה תהיה קשה עבור תושבי הצפון, אך חייבים להילחם מול האיום של חיזבאללה". פרס: חיזבאללה - הפרובוקטור הגדול במזרח התיכון

"אני קורא לתושבי הצפון לנשוך שפתיים בתקופה הקרובה, זו תהיה תקופה קשה עבורם אך אנו חייבים להילחם מול איום של 2,000 או 3,000 אנשי חיזבאללה המאיימים על ביטחון מדינת ישראל", כך אומר היום (ה') ל-ynet שר המשפטים חיים רמון.

 

מיוחד: בשתי חזיתות - כל העדכונים על ההסלמה בצפון

 

השר רמון, שנחשב לאחד הפוליטיקאים המקורבים ביותר לראש הממשלה, הוסיף כי מדובר בפעולה רחבת היקף, אך העדיף להימנע מהשימוש בשם מלחמה. ברור לו שישראל נלחמת עתה על כושר ההרתעה שלה מול החיזבאללה. "אני מניח שגם אם סוריה הייתה תוקפת אותנו היינו מחזירים לה במלחמה. לישראל יש את הזכות להגן על אזרחיה והם לא יכולים לסבול עוד את ירי הקטיושות והאיום בפגיעה בחיילי צה"ל, על ידי ארגון שהוא חלק מהקואליציה של מדינת לבנון הריבונית", אמר השר רמון.

 

"ישראל נוקטת בצעדים המתחייבים. אינני רוצה להיכנס להגדרות. אולם מדובר בפעולה הרחבה ביותר בלא ספק, מאז מלחמת שלום הגליל. הגדרת היעד שלנו היא פשוטה להפסיק את האיום של החיזבאללה על ישראל מצפון", הוסיף שר המשפטים.

 

פרס: חיזבאללה - הפרובוקטור הגדול במזה"ת

 

המשנה לראש הממשלה, שמעון פרס, אמר כי ממשלת לבנון חייבת להשתלט על דרום לבנון במקום פעילי חיזבאלללה.

 

"חיזבאללה הוא הפרובוקטור הגדול ביותר במזרח התיכון. על ממשלת לבנון ליישם מייד את החלטת הא"ום לפרוש את חייליה לאורך הגבול עם ישראל, ולשלוט על כל חלקי דרום לבנון. זאת במקום החיזבאללה השולט בשטח וזורע טרור, חוסר יציבות והרס", אמר פרס לראשי הארגונים היהודים בארצות הברית.

 

"על העולם להבין שסוריה מהווה מטה מרכזי לחמאס ולחיזבאללה, ומעודדת את המשך הטרור במזרח התיכון ובעולם כולו. סדרת הפעולות הצבאיות עליהן החליטה הממשלה מהוות מסר חד משמעי לממשלת לבנון,סוריה, לחיזבאללה ולחמאס - ישראל לא תסבול כל פעילות טרור על אדמתה".

 

במקביל, פועל בשעות אלה פרס לסייע לתושבי גבול הצפון החשופים מאז הבוקר למטח של קטיושות אשר יורה החיזבאללה. פרס ביקש מאנשי לשכתו במשרד לפיתוח הנגב והגליל שירכזו מראשי הרשויות בצפון את צרכיהם, על רקע מטח הקטיושות. בצהריים ייכנס פרס דיון מיוחד בלשכתו בנושא זה.

 

בתוך כך, צפוי גם סגן ראש הממשלה ושר התמ"ת אלי ישי לבקר היום ביישובי הצפון, כדי לאמוד על הנזקים שגרמו הקטיושות של החיזבאללה. ישי מתכוון להציע לראשי הרשויות ולתושבי נהריה וגבול הצפון את סיועו בימים קשים אלה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים צח
רמון. כושר ההרתעה
צילום: חיים צח
צילום: אמיר כהן
פרס. לסייע לתושבים
צילום: אמיר כהן
מומלצים