שתף קטע נבחר

נעצר צעיר שהפיץ הודעת כזב על חטיפת פלסטינים

היחידה המרכזית של משטרת ירושלים עצרה את יוסף גולדשמיט, צעיר יהודי מירושלים בחשד שהפיץ הודעת כזב, לפיה ארגון ימני קיצוני חטף שני פועלים פלסטיניים ומאיים להוציאם להורג אם לא ישוחררו חיילי צה"ל החטופים

בית משפט השלום בירושלים שיחרר בצהריים (יום ו') בתנאים מגבילים את יוסף גולדשמיט, תושב העיר, שנעצר בחשד כי הפיץ בכלי התקשורת הודעת כזה על חטיפתם של שני ערבים, תושבי מזרח העיר בין היתר הורחק גולדשמיט מירושלים למשך 60 יום ונאסר עליו להיפגש עם גורם תקשורת כל שהו למשך שישה חודשים.

 

חוקרי ובלשי היחידה המרכזית של משטרת ירושלים עצרו הבוקר את יוסף בחשד שהפיץ אמש הודעה כוזבת בתקשורת בשם "גדודי שלהבת גלעד", לפיה הארגון חטף שני תושבי מזרח ירושלים ומאיים להוציאם להורג אם לא ישוחררו חיילי צה"ל החטופים בלבנון ובעזה.

 

בחקירתו טען החשוד כי ביצע את המעשה בשל בעיות אישיות. 

 

אתמול אחר הצהריים שוגרה למערכות התקשורת הודעה בשם "גדודי שלהבת גלעד" בה נכתב: "לפני דקות אחדות חטפנו שני פועלים פלסטינים מאזור ירושלים. השניים נמצאים במקום מסתור וננהל משא ומתן לשחרורם דרך

התקשורת. אנחנו דורשים שחרור מיידי של החיילים החטופים. אם החיילים הישראלים לא ישוחררו תוך 48 שעות, חייהם של הפלסטינים בסכנה".

 

בשירות הביטחון הכללי אמרו אתמול כי הנושא נמצא בבדיקה. עם זאת הוסיפו כי "הארגון אינו מוכר וגם בעבר נעשה שימוש בשם זה בהודעות אנונימיות".

 

גם בבדיקה ראשונית במוסדות הפלסטיניים, הסהר אדום וארגונים השונים באזור ירושלים, לא נמצא באופן מיידי מידע על נעדרים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
החשוד בהארכת המעצר
צילום: גיל יוחנן
מומלצים