שתף קטע נבחר

81%: להמשיך בלחימה עד לסילוק חיזבאללה

מסקר מכון דחף ל"ידיעות אחרונות" עולה שרוב מוחלט של הישראלים תומכים בהמשך הלחימה בלבנון. ויש עוד בשורות טובות לאולמרט ופרץ

לידיעת נסראללה, הציבור מוסיף לגבות את הממשלה: על-פי סקר "דחף", בהנהלת ד"ר מינה צמח, שמתפרסם היום (ג') ב"ידיעות אחרונות" עולה ש-81 אחוזים מהציבור בעד המשך הלחימה בצפון.

 

מהסקר עולה עוד ש-58 אחוזים השיבו שעל ישראל להילחם עד שחיזבאללה יחוסל. בקרב תושבי הצפון התומכים בהמשך הלחימה על חיסול חיזבאללה הגיע ל-69 אחוזים. 23 אחוזים מהנשאלים בסקר סבורים שיש להמשיך בלחימה עד שחיזבאללה יתרחק מהגבול. רק 17 אחוזים ענו שיש להפסיק את האש ולהתחיל במשא ומתן. 

 

על-פי הסקר, שנערך אמש בקרב 513 נשאלים המהווים מדגם מייצג של האוכלוסייה הבוגרת בישראל – ובהם תושבי הצפון

- מתברר שיש שביעות רצון מתפקודם של ראש הממשלה ושר הביטחון. 78 אחוזים מהנשאלים בסקר השיבו שהם מרוצים מתפקודו של ראש הממשלה, אהוד אולמרט. 34 אחוזים אמרו שתפקודו, בנושא הלחימה בצפון, הוא טוב מאד, 44 אחוזים השיבו כי תפקודו די טוב - רק 8 אחוזים אמרו שתפקודו מאוד לא טוב.

 

גם שר הביטחון, עמיר פרץ, זוכה לתמיכה רבה על תפקודו. לשאלה: מה דעתך על תפקודו של שר הביטחון במלחמה? ענו 72 אחוזים שהם מרוצים מפרץ. 30 אחוזים טענו שתפקודו טוב מאוד, 42 אחוזים די טוב. 12 אחוזים מהנשאלים סבורים כי תפקודו מאוד לא טוב. 

 

באשר לשאלה האם המבצע מוצדק? – 86 אחוזים סבורים שהמהלך נכון (לעומת 97 אחוזים בקרב תושבי הצפון). 14 אחוזים סבורים שהמהלך שגוי.

 

בהקשר לתפקודו של צה"ל במלחמה, נראה שהציבור מרוצה מתפקודו. הצבא נהנה מתמיכה בשיעור של כ-87 אחוזים. 62 אחוזים אמרו שתפקודו של הצבא טוב מאוד, 25 אחוזים הגדירו את תפקודו "די טוב". 5 אחוזים השיבו שהתפקוד "די לא טוב" ו-4 אחוזים הגדירו את תפקודו של צה"ל כ"מאוד לא טוב".

 

את הסקר המלא ניתן לקרוא היום בעיתון "ידיעות אחרונות".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
להמשיך. הפצצות בביירות
צילום: איי פי
צילום: גיל יוחנן
אולמרט. מלחמה עושה לו טוב
צילום: גיל יוחנן
צילום: עופר עמרם
פרץ. הציבור מרוצה
צילום: עופר עמרם
מומלצים