שתף קטע נבחר

ישראל תעשה שימוש הסברתי בפגיעה בנצרת

משרד החוץ בירושלים הנחה את שגרירי ישראל ברחבי העולם להעביר מסר: "חיזבאללה מכוון את טיליו לעיר הקדושה לנוצרים". בכיר במשרד החוץ: "הטרור אינו מכוון דווקא ליהודים"

בישראל מתכוונים לעשות שימוש בפגיעה הקשה של הרקטות בנצרת לצרכי הסברה. משרד החוץ בירושלים הנחה הערב (יום ד') את השגרירים בעולם להעביר מסר למדינות השונות ש"חיזבאללה מכוון את טיליו גם לעבר העיר הקדושה לנוצרים - נצרת, מתוך כוונה לפגוע בערכים הקדושים להם". שני ילדים בני שלוש ותשע נהרגו כששיחקו מחוץ לביתם בנצרת.  

 

זמן קצר לאחר הפגיעה בנצרת, התכנסה צמרת המשרד וקיבלה החלטה להשתמש בירי למטרות ההסברה של ישראל נגד טרור הרקטות של חיזבאללה. "הם אינם מבחינים בין יהודים לערבים ולנוצרים. הרקטות הללו פגעו מתוך כוונה תחילה בעיר הקדושה לנצרות, כדי להעביר מסר. הרי נוכחנו ביכולת שלהם לכוון את הרקטות הללו. אין כל ספק שהם התכוונו לפגוע באחד ממרכזי האמונה הנוצרים, סמל עבור מאות מיליונים ברחבי העולם".

 

במסר לשגרירים נמסר כי "רק במקרה לא נפגעה אחת הכנסיות העתיקות שם, המרכזת צליינים רבים". שגרירי ונציגי ישראל בעולם יתבקשו להעביר מסר זה לכל אמצעי התקשורת במדינות בהם הם פועלים.

 

גורם בכיר במשרד החוץ הבהיר ל-ynet שעד כה נדמה היה בעולם שהיעד של מתקפת חיזבאללה הוא היהודים בלבד. "בפועל, כפי שנראה מהפגיעות בנצרת ובישובים ערבים אחרים, הטרור אינו מכוון דווקא ליהודים וכל אזרחי ישראל חשופים לו. יש בכך משום מסר לעולם, על פניו האמיתיות של הטרור בכלל והטרור של חיזבאללה בפרט".

 

במקביל מסר המשנה לראש הממשלה, שמעון פרס, בעקבות הפגיעה הקטלנית של הרקטות בנצרת: "מחבלי חיזבאללה, ברצונם לרצוח, פוגעים ביהודים, בערבים, בנוצרים ובדרוזים בלא כל הבחנה. צר לנו על כל אדם שנהרג, בין אם הוא יהודי ובין אם הוא ערבי או נוצרי. נדאג שנצרת שנפגעה תזכה לסיוע ממשלתי ככל שידרש".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
שרת החוץ, ציפי לבני
צילום: גיל יוחנן
מקום הנפילה בנצרת
צילום: עמרי אילת
מומלצים