שתף קטע נבחר

דנה ודנה מול כל השמאל

הפגנת השמאל בתל-אביב נגד המלחמה קוממה את דנה לוי, פעילת ימין שבעלה הטרי נשלח למילואים בצפון. היא גייסה את חברתה דנה אורן, פעילת שמאל, ויחד עם דגל ישראל ושלט הן עמדו מול אלפי המפגינים ואף התעמתו עמם. לוי הצליחה לפחות במשימה אחת: בעלה וחבריו צפו בעדכונים ב-ynet והתעודדו

מול אלפי מפגיני השמאל שגדשו אמש (שבת) את רחבת הסינמטק בתל-אביב ניצבו שתי בחורות צעירות - אחת מהימין, אחת מהשמאל - עם דגל ישראלי אחד.

 

דנה לוי, פעילה באיחוד הלאומי ויועצת תקשורת, וחברתה, דנה אורן, פעילה מוכרת במפלגת העבודה ויושבת ראש צעירי העבודה לשעבר, מחקו לערב אחד את הפערים האידאולוגיים, והתייצבו יחד מול המפגינים שקראו להפסקת המלחמה בלבנון.

 

 

לוי ואורן לא תכננו לצאת מהבית אמש. לוי התחתנה לפני כשבועיים ובעלה, ג'יימי, שהיה בעבר יועץ בכיר לאהוד אולמרט, גוייס בשבוע שעבר למילואים בצפון. מודאגת, היא נצמדה לטלוויזיה, ועקבה בדריכות אחר החדשות. כשהתברר לה בשעה 18:00 שאלפי מפגיני שמאל מתכוונים להגיע לת"א ולמחות נגד הפעילות בלבנון, קפצה מן הכורסא הנוחה, הצטיידה בדגל ישראל ויצאה לדרך. אורן, חברתה, הצטרפה אליה.

 

"בסוף השבוע הייתי מרותקת לטלוויזיה עם תחושות לא קלות", סיפרה לוי ל-ynet. "כשראיתי את ההפגנה פשוט הזדעזעתי. אין לי שום דבר נגד חופש הביטוי, אבל לא בתקופה בה משפחות שכולות, ומשפחות פצועים צופות בטלוויזיה", אמרה.

 

לדבריה, "המשפחות לא צריכות לראות הפגנה של גיס חמישי שמבזה את המדינה שלנו. המפגינים האלה פוגעים במורל של החיילים שלנו. ידעתי שכבעלי יישב עם הפלוגה שלו, שהרי גם הם קשובים לתקשורת, ההפגנה הנבזית הזאת תפגע להם במורל. החלטתי לעלות לו את המצב רוח".

 

נציגת השמאל בצמד, דנה אורן, טענה כי "האנשים שהפגינו לא היו נגד מלחמה - הם ייצגו אינטרס שנוגד את ביטחון מדינת ישראל ואזרחיה. היו שם דגלי פלסטין והמפגינים קראו לראש הממשלה ולשר הביטחון 'בוגדים'. גם אנשי שמאל לא יכולים לשבת בבית בשקט כשהם רואים תמונות כאלה".

 

לדבריה, "דווקא הפעם צריכים אזרחי מדינת ישראל הערבים להבין שהם חלק מהעורף של המדינה. מי שרוצה לחסל את אזרחי ישראל רוצה לחסל את כולם, בלי הבדל גזע או דת".

 

"הח"כים הערבים הלהיטו את הרוחות"

 

כשהגיעו לצומת הרחובות שאול המלך ואבן גבירול, ניצבו דנה ודנה באמצע הכביש, מול אלפי המפגינים, כשבידיהן הדגל ושלט צהוב עליו נכתב "בוגדים נמאסתם". תמונת הצעירות מול מאות הדגלים האדומים ודגלי פלסטין לא הותירה את אנשי התקשורת אדישים, והן הפכו במהרה למוקד תשומת הלב העיתונאית.

 

במשך דקות ארוכות הניחו מפגיני השמאל לשתיים, אך כשהן עלו על הבמה ברחבת הסינמטק ונופפו בדגל, כמה מהם חטפו מידיה של דנה לוי את השלט והחלו למשוך בדגל עד שהורידו אותו לריצפה. צעיר תל-אביבי נחלץ לעזרתן, ובמקום התפתח עימות שהסתיים רק כששוטרים התערבו והובילו את הבנות מעבר לגדר שהקיפה את הרחבה.

 

"מי שהלהיטו את הרוחות כדי לפגוע בנו פיזית היו חברי הכנסת זחאלקה וטהא", מאשימה לוי. "הם פנו להמון בצעקות כדי להעיף אותנו בכוח מהבמה. אחרת זה לא היה מגיע למצב שנקבל מכות מהאנשים. התנפלו עלינו, משכו לנו בשיער וקרעו את הדגל. אבל החזרנו מלחמה".

 

את מפגיני השמאל ההפגנה הקטנה של שתי הדנות אולי הרגיזה, אבל בצפון הרחוק היא דווקא חוללה פלאים. חבריו של ג'יימי, בעלה של דנה לוי, עקבו אחר העדכונים ב-ynet מההפגנה, ובסופה התקשרו אליה ושרו לה שירי עידוד. "הם היו מאוד מתוקים", סיפרה לוי. "הם הודו לי ושרו לי. לפחות הצלחנו במשימה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דלית שחם
דנה לוי
צילום: דלית שחם
צילום: אלי אלגרט
מפגיני השמאל
צילום: אלי אלגרט
צילום: אלי אלגרט
אורי אבנרי בהפגנת השמאל
צילום: אלי אלגרט
צילום: אלי אלגרט
אדומים בכיכר
צילום: אלי אלגרט
צילום: אלי אלגרט
מחאה נגד המלחמה
צילום: אלי אלגרט
מומלצים