שתף קטע נבחר

ראש השב"כ: היכונו ללבנון ברצועת עזה

יובל דיסקין אמר היום בישיבת ממשלה כי יש צורך בשינוי משמעותי בטיפול ברצועת עזה וכי בימים האחרונים מופעלים לחצים כבדים על פעילי טרור להוציא פיגועי התאבדות

מה שקורה בדרום לבנון זה בדיוק מה שמחכה לנו בעזה - כך סבור ראש השב"כ, יובל דיסקין, שסקר את המצב בפני השרים בישיבת הממשלה. "ברצועת עזה מתהווה מציאות בעייתית מאוד. בתוך שנתיים-שלוש, אם לא יחול שינוי משמעותי, אנו יכולים למצוא עצמנו במצב כמו מול חיזבאללה בלבנון, זאת אומרת מול בונקרים, חפירות, תשתיות ואמצעי לחימה מסוכנים".

 

דיסקין הוסיף: "אם לא נעשה שינוי משמעותי, כמו סגירת כל צירי ההברחה כולל ציר פילדלפי, מניעת שיפור היכולות של החמאס וטיפול בו באמצעות הנהגה פלסטינית חלופית, המצב בעזה יהיה דומה למצב בלבנון". דבריו כוונו ככל הנראה לביקורת שהושמעה בשבוע שעבר על כך שמערכות הביטחון לא התריעו בזמן ולא טיפלו בבעיית המערך הרקטי של חיזבאללה.

 

ראש אמ"ן, האלוף עמוס ידלין, אמר בהתייחסו לרצועת עזה שהפלסטינים מושפעים מאוד מהדרך שבה ישראל הגיבה על הירי שנורה מלבנון, והתריע לפני השרים שחיזבאללה והחמאס עושים כל מאמץ להוציא פיגוע איכות בישראל. הוא ציין שאומנם אין קשר ישיר כעת בין שני הארגונים אך חיזבאללה מפעיל את כל האמצעים בניסיון להוציא פיגוע כזה, "אם מלבנון, אם מיהודה ושומרון ואם מרצועת עזה".

 

ראש השב"כ דיסקין התייחס גם הוא לעניין ואמר שבימים אלה מופעלים לחצים

 כבדים על פעילי טרור להוציא פיגועי התאבדות, בין היתר מופעל לחץ גם על ראש המזכירות המדינית של החמאס, חאלד משעל, היושב בדמשק. כמו כן מופעלים לחצים על כלואים בבתי הכלא ובני משפחות לבצע פיגוע בישראל לאות הזדהות עם המתרחש בלבנון. ראש השב"כ אמר שניכרת חולשה גדולה מאוד של מנגנוני הבטחון הפלסטיני בימים אלה.

 

סגן הרמטכ"ל, האלוף משה קפלינסקי, הוסיף כי מאז החטיפה בכרם שלום נהרגו 150 מחבלים חמושים זאת לעומת הרוג אחד וארבעה פצועים לכוחותינו. כמו כן דיווח על 193 אירועי ירי של קסאם מרצועת עזה, מתוכם חמישה הבוקר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יואב גלאי
דיסקין
צילום: יואב גלאי
ידלין
צילום: גיל יוחנן
מומלצים