שתף קטע נבחר

ליברמן: אי העמדת ח"כים ערבים לדין - פשיטת רגל

יו"ר ישראל ביתנו שהתארח בפורום ynet תקף את מערכת אכיפת החוק שאינה מעמידה לדין ח"כים ערבים שהביעו תמיכה בחיזבאללה. הוא סבור שחיסול נסראללה הוא "משני לחלוטין" וחושש מתסריט שבו אם תוצאות המלחמה לא יהיו רצויות - נהפוך לנטל על ארה"ב

"מערכת אכיפת החוק פשטה את הרגל בעקבות העובדה שאינה מעמידה לדין ח"כים ערבים שהביעו תמיכה בחיזבאללה". כך אמר יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, שהתארח היום (א') בפורום ynet וענה לשאלות הגולשים, שהתייחסו בעיקר למלחמה בלבנון. על ההתקפה בכפר כנא בחר ליברמן שלא להגיב.  

 

ליברמן נשאל על ידי הגולש יחיאל "האם אתה חושב שחברי כנסת שתומכים בחיזבאללה ראויים להיות בכנסת?" והשיב: "זו שאלה רטורית לכן התשובה היא ברורה. בשום מדינה שפויה אי אפשר לראות תופעות של חברי פרלמנט שתומכים באויב בזמן המלחמה. בארה"ב לא יכול להיות מצב שחבר סנאט יתמוך בבין לאדן וגם ברוסיה לא יכול לקרות שחבר פרלמנט תומך במורדים הצ'צ'נים.

 

"הפקודה למניעת הטרור היא ברורה והיא מאפשרת להעמיד לדין את רוב הח"כים הערבים שדיברו בזכות חיזבאללה והצדיקו חטיפת חיילים ישראלים וכו'. זה שמערכת המשפט אינה מתמודדת עם המקרים האלו ולא מנסה להעמיד אותם לדין, זאת פשיטת רגל של כל מערכת אכיפת החוק בארץ על כל זרועותיה.

 

"כל ניסיונותינו להגיש תלונות למשטרה במקרים אלה, לפנות ליועץ המשפטי לממשלה וכו' - נדחו וגם כאשר היועמ"ש כבר החליט לפעול אז בג"ץ עצר את כל התהליך. המצב הנ"ל מחייב שינוי חוקתי דרמטי בכנסת ואני מקווה שנעשה את זה במושב החורף הקרוב".

 

הגולש דויד שאל "האם חיסול נסראללה יהיה טוב?" ליברמן השיב כי למלחמה הזאת יש ארבעה יעדים ברורים: החזרת חיילינו הביתה, פירוק חיזבאללה, פירוז לבנון מטילים ארוכי טווח ופריסת צבא לבנון מליטני לגבולנו הצפוני. חיסול נסראללה הוא דבר משני לחלוטין כי ברור שבמקום נסראללה א' יבוא נסראללה ב' או ג' במידה וחזבאללה ימשיך להתקיים בארגון טרור המונה אלפי אנשים ועשרות אלפי טילים".

 

גולש אחר שאל האם קיים סיכוי שחיזבאללה יצליח לעשות מהפכה בלבנון? יו"ר ישראל ביתנו ענה כי "לצערי חיזבאללה הפך בשנים האחרונות לגורם צבאי החזק ביותר בתוך לבנון. יתרה מזאת, יכולת העמידה שלהם במלחמה הזאת, הפכה אותו גם לגורם הפופולרי שנהנה מתמיכה הולכת וגוברת ולא רק מצד השיעים. המזרח התיכון שייך לחזקים ולנוקשים וכל עוד חיזבאללה יוכיחו שהם חזקים כך הם יהיו פופולרים יותר.

 

"התסריט של סיום המלחמה בהפסקת אש ללא פירוק חיזבאללה, הוא תסריט שבהחלט יכול להביא להשתלטות איראנית /סורית על כל לבנון באמצעותו של חיזבאללה. סכנה במקרה כזה היא כפולה ומכופלת, לא רק מצדם של איראן וסוריה אלא אז גם בעיני ארה"ב אנחנו נהפוך מנכס לנטל, על כל המשמעות שבדבר". 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
ליברמן. "שאלה רטורית"
צילום: גיל יוחנן
צילום: אלג'זירה
נסראללה. "חיסולו משני"
צילום: אלג'זירה
מומלצים