שתף קטע נבחר

ח"כ איציק: איזה סיבה יש להפסיק את הלחימה?

יושבת ראש הכנסת סיירה ביישובי הצפון וטענה: "הפסקת אש תתפרש כחולשה. מה נגיד לעצמנו בחטיפה הבאה?". במפגש עם ראשי ערים בחיפה מתח מנכ"ל העירייה ביקורת על הממשלה: "המדינה נעלמה לנו. יש אנשים רעבים בחיפה"

"צריך להמשיך את המבצע הצבאי, הפסקת אש תתפרש כחולשה. נכון שהלב בוכה למראה התמונות מלבנון, אבל אנחנו נוטים לשכוח שהמטורף הברברי יורה כל הזמן על אזרחי ישראל. מה נגיד לעצמנו בחטיפה הבאה? איזה סיבה בעולם יש שמצריכה אותנו להפסיק?" - כך שאלה היום (א') יושבת ראש הכנסת דליה איציק בתום סיור שערכה בצפון.

 

את סיורה החלה איציק במפגש תמיכה של פורום ראשי ערים שנערך בחיפה. המפגש אמנם החל כהפגנה של אחדות בשעה הקשה, אלא שמנכ"ל עיריית חיפה, משה רוזנברג, קילקל במקצת את החגיגה והוריד את כולם לקרקע.


ישיבת ראשי הערים בחיפה (צילום: אילן מרסיאנו)

 

"מדינת ישראל נעלמה לנו", אמר. "אנחנו מתמודדים לבד במלחמה הזו. מעבר לתמיכה שאנו מקבלים מהערים החזקות,

השרים שסיירו כאן השאירו הרבה הבטחות ,הרבה טלוויזיות, אבל אנחנו עמדנו לבד בחזית. יש אנשים רעבים בחיפה". מנתונים שמסר המנכ"ל עולה כי נזקי העירייה בשבועיים האחרונים נאמדים בגרעון של 51 מיליון שקל. בתגובה הבטיחה

חברת הכנסת איציק כי כל קרנות הכנסת ינותבו לטובת תושבי הצפון.

 

יושבת ראש הכנסת סיפרה כי הרגע הקשה ביותר בסיור היה הפגישה עם משפחת שריר. "בכיתי המון , הדמעות ירדו. איני יכולה להתמודד עם כאבה של אמא", אמרה. 

 

למרות פגרת הקיץ בכנסת, רוב הח"כים כבר ביקרו בצפון וירדו למקלטים לפגוש את התושבים ולשוחח עמם. מחר תיקרה בדרכם של חבר הכנסת הזדמנות לממש את כל ההבטחות שפיזרו, כאשר המליאה צפויה להתכנס ולאשר באופן מיוחד חוק המבטיח הטבות לתושבי הצפון. בעת הדיונים על אישורו יוכלו חברי הכנסת להציע את רעיונותיהם לפיצויים נוספים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים צח
איציק. "להמשיך את המבצע"
צילום: חיים צח
מומלצים