שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  פרץ לא נותן הטבות למילואימניקים כי "הגיוס מצומצם"

  חיילי המילואים זועמים על שר הביטחון, שלא חתם על צו המאפשר להם לדחות את חובותיהם עד לאחר המילואים מבלי שייקנסו. פרץ בתגובה: "לא מצאנו לנכון, כיוון שגייסנו אחוז קטן מחיילי המילואים בלבד"

  שר הביטחון, עמיר פרץ, מסרב להפעיל את חוק "הארכת מועדים", המעניק לחיילי מילואים שגוייסו בצו 8 פטור מתשלום קנסות וריביות על חובות שהם צוברים במהלך תקופת גיוסם.

   

  חיילי מילואים שגויסו למלחמה בצפון בצו 8 זועמים על כך שגילו כי הם עדיין נדרשים לשלם את כל התשלומים להם התחייבו, ונקנסים בקנסות, עיקולים וריביות פיגורים כיוון שלא שילמו במועד. זאת, למרות שנמנע מהם לשלם עקב גיוסם.

   

  מלשכתו של פרץ נמסר כי "שר הביטחון בוחן אפשרות של הכרזת גיוס מילואים כגיוס חירום ומנהל על כך דיונים עם משרדי המשפטים והאוצר. מכיוון שגיוס המילואים בעת הזאת איננו גיוס כללי אלא גיוס המהווה אחוז קטן בלבד ממערך המילואים, לא נמצא בשלב זה כי יש להפעיל את חוק הארכת מועדים". 

   

  פורום החפ"שים: "את חיילי המילואים תמיד שוכחים"

   

  בשנת 1974, אחרי מלחמת יום כיפור, נחקק חוק המאפשר "הארכת מועדים" לתשלומים שחיילי מילואים חייבים בהם במקרה של גיוס רחב וארוך במילואים.

  הפטור מותנה בכך ששר הביטחון יכריז על גיוס המילואים כגיוס חירום.

   

  החוק יפטור עד להודעה חדשה את חיילי המילואים מלשלם חשבונות, חובות, קנסות וכל פעולה אחרת המחייבת תשלום במזומן או התנהלות מול הרשויות. המדובר בתשלומים כמו שכר דירה, משכנתא, חשבון טלפון, קנסות חנייה וכו'. אנשי המילואים מבקשים שיוכר בכך שהם אינם משלמים במועד עקב הלחימה בצפון, ושלא ייקנסו עקב דחיית התשלום.

   

  יצויין שעד כה לא בוצעה הארכת מועדים כזאת, גם לא במלחמת לבנון הראשונה ובמבצע "חומת מגן".

   

  בפורום החפ"שים המאגד אנשי מילואים טוענים כי פנו בנושא לשר הביטחון עמיר פרץ וביקשו שיוכרז על גיוס חירום כדי לפתור את בעייתם, אך בקשתם לא נענתה.

   

  "עם העובדים והמעסיקים הגיעו להסדר הוגן", אומר עלה מיקנובסקי מראשי פורום החפ"שים, "ואילו את אנשי המילואים שוכחים, כפי ששוכחים אותנו תמיד. אנו קוראים לשר הביטחון החברתי עמיר פרץ להתעורר ולעשות משהו. אנחנו מוצפים בפניות של מילואימניקים שסובלים ממצוקה יום יומית ולא מקבלים מענה"

   

  ראו גם פורום צו קריאה

   


  פורסם לראשונה 31/07/2006 13:35

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מילואים גיוס מלחמה צו 8 לבנון שכר הולם 30.7.06
  צילום: דובר צה"ל
  מומלצים