שתף קטע נבחר

לבנון: נתבע את ישראל בבית הדין בהאג

שר המשפטים הלבנוני הסביר כי ההתקפות הישראליות הן בגדר פשעי מלחמה ופשעים נגד האנושות, ותהה כיצד לא הביאו תמונות ההרוגים מכפר כנא להחלטה על הפסקת אש. הצלב האדום פרסם כי 28 גופות חולצו מהמקום. זאת לעומת הדיווח הלבנוני, על פיו נהרגו שם 57 בני אדם

לבנון נערכת להגיש תביעה בבית הדין הבינלאומי נגד ישראל: שר המשפטים הלבנוני, שארל ריזק פנה היום (ג') בכתב לראש ממשלת לבנון, פואד סניורה וביקש ממנו להעלות את הנושא בישיבת הממשלה הלבנונית הקרובה. זאת במטרה שראש הממשלה ינחה לאסוף עדויות לקראת הגשת התלונה.

 

"ההתקפות הישראליות חוזרות ונשנות על לבנון, על התשתיות ועל האזרחים שלה ובכלל זה על נשים וילדים מאז 12 ביולי, מהוות הפרה בוטה של החוק הבינלאומי ושל ההסכמים הבינלאומיים. כמו כן הן מהוות באופן ברור פשעי מלחמה ופשעים נגד האנושות", כתב השר הלבנוני לראש הממשלה.

 

 

"כהכנה לרדיפת האויב הישראלי מול הערכאות הבינלאומיות הנוגעות בדבר, ובניסיון להעניש את מבצעי הפשעים הללו ולשפוט אותם, על ממשלת לבנון להכין תיק כולל שיפרט ויכלול את כל מעשי התקיפה והפשעים. זאת גם מתוך רצון כי מדינת ישראל תפצה על כל הנזקים החומריים והמוראליים שהסבה ללבנון ולאזרחיה", כתב.


פינוי ההריסות בכפר כנא. נתונים סותרים (צילום: איי פי)

 

"בהתאם לכך, אני דורש ממך להציג את הנושא בישיבת הממשלה, כדי שיוחלט להטיל את המשימה על משרד ההגנה או על משרד הפנים וכן על המועצות המקומיות שיערכו סקר כולל של כל הנזקים שנגרמו, ויאספו הוכחות של כל הפשעים הללו. זאת תחת פיקוח משפטי, כדי שהדבר יועבר מהממשלה ברגע המתאים כדי לרדוף את מבצעי הפשעים הללו".

 

בנוסף לכך, הביע השר ריזק את צערו על כך ש"הטבח בכנא לא זיעזע את המצפון ולא הביא להחלטה על הפסקת אש באו"ם".

 

בתוך כך פרסם ארגון הצלב האדום כי כוחות הארגון חילצו מהמקום 28 גופות, 19 מתוכן של ילדים. הדיווח עומד בסתירה לדיווח הלבנוני, על פיו נהרגו במקום 57 בני אדם. 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
כפר כנא. "לא זעזע את המצפון"
צילום: רויטרס
צילום: רויטרס
סניורה. מכתב משר המשפטים
צילום: רויטרס
מומלצים