שתף קטע נבחר

הישג לזבלן גנס: תביעה נוספת הסתיימה בפשרה

תביעה אשר הגיש גולש פרטי לפני שנתיים נגד מפיץ דואר הזבל, בבקשה לפיצויים ולצו שיאסור על גנס לשלוח ספאם, הסתיימה בפשרה

הישג למפיץ דואר הזבל, אמיר גנס. בועז שגב, אשר תבע את גנס בעקבות דוא"ל פרסומי שקיבל ממנו, חתם היום (ג') על הסכם פשרה, לפיו התביעה תדחה, וכל צד ישא בהוצאותיו המשפטיות. כך למעשה, פרט לשכר טירחה לעורך דין, לא נאלץ גנס לשלם דבר, והוא יוכל להמשיך לשלוח דואר פרסומי.

 

לפי כשנתיים הגיש שגב תביעה לבית המשפט המחוזי בתל אביב בגלל עוולות מסחריות ונזיקין נגד אמיר גנס והחברה בבעלותו, ניו אפרוץ', שיוצגו על ידי ע"וד גיורא מאור. כמו גם נגד חברת הפרחים ששלחה את המכתב ובעליה.

 

שגב ביקש צו שיאסור על גנס לשלוח לו דואר אלקטרוני פרסומי בכלל, ודוא"ל לשגב בפרט. שגב ביקש פיצוי וטען בתביעה כי נגרמו לו נזקים בעקבות סתימת תיבת הדואר האלקטרוני שלו. לטענתו, גנס התעשר על חשבונו. הדיונים בתביעה נגד חברת הפרחים ממשיכים.

 

בחודש שעבר נסגר תיק אחר נגד גנס, אף הוא בענייני דואר זבל. חברת 012 טענה בכתב תביעה שהגישה ב-2004, כי הודעות דואר אלקטרוני ששלח גנס גרמו לנזקים בשרת, וביקשה פיצוי של עשרות אלפי שקלים.

 

על פי הפשרה שהושגה, גנס והחברה שבבעלותו – עובדי ניו אפרוצ', לא יוכלו עוד להתחבר לשירות האינטרנט של 012, ויהיו מנועים מלשגר, לקבל, לנתב, להעביר ולאחסן הודעות דואר אלקטרוני ומסרים אחרים באמצעותו.  

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ויז'ואל/פוטוס
הישג לגנס
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מומלצים