שתף קטע נבחר

בעקבות איומים: אבטחה צמודה לח"כ טיבי

"האיומים והנאצות שקיבלתי הם חסרי תקדים", אמר חבר הכנסת, לאחר שהוצמדו אליו שני מאבטחים. "רוצים לאלץ אותי להיות חלק מהקונצנזוס. רוצים שארקוד לתופי המלחמה ואני אומר 'לא' גדול"

בעקבות איומים על חבר הכנסת אחמד טיבי (רע"מ-תע"ל) במהלך היממה האחרונה, החליט קצין הכנסת להצמיד לו שני מאבטחים שילוו אותו בתקופה הקרובה. האיומים על טיבי החלו בעקבות מאמר חריף שפורסם נגדו בתקשורת, על כך שהוא תוקף בתקופה האחרונה במלים קשות את הנהגת המדינה.

 

טיבי, שכבר זכה לאבטחה מוגברת בהיותו חבר כנסת במהלך אינתיפאדת אל-אקצה, אמר היום: "אני יודע מה זה להיות מאוים ומאובטח. הייתי כבר במקום הזה, אך האיומים והנאצות שקיבלתי כעת הם חסרי תקדים. יש לכך סיבה ישירה - לחלק מהאיומים שמגיעים ללשכתי מצורף קובץ ובו מאמר משתלח שנכתב נגדי. לצערי כל הפחדים הקמאיים והשנאה האנטי ערבית שגואים בעת מלחמה רוכזו בדמותו של אחמד טיבי".

 

ביום שני, לאחר האירוע הקשה בכפר כנא, השמיעו חברי הכנסת הערבים דברים קשים במליאת הכנסת במהלך נאומו של שר הביטחון, עמיר פרץ. הגדיל לעשות איברהים צרצור אשר הטיח בפרץ "אתה רוצח ילדים" וסולק מן האולם. טיבי הוסיף "חלאס, אתה איש מלחמה, אתה כבר לא איש של שלום" כלפי פרץ. מאוחר יותר אמר ל-ynet: "הפצצות החכמות של רייס והטייסים המהוללים של חלוץ גרמו לפשע מלחמה נוסף וצפוי מראש נגד אזרחים לבנוניים. אולמרט, פרץ ובוש נושאים באחריות מדינית ומוסרית למצעד הגופות הנורא הזה".

 

היום אומר טיבי כי האיומים הרבים שקיבל הם למעשה ביטוי לזעם הרב בציבור על כלל חברי הכנסת הערבים ויתר המתנגדים לפעולות בלבנון. "משתלחים בי בצורה פרמיטיבית, הכי שקרית ומרושעת. כל מה שחברי כנסת אחרים אמרו יוחס לי. כל מה שאחרים אמרו הושם בפי, והכל בגלל התנגדותי למלחמה. רוצים לאלץ אותי להיות חלק מהקונצנזוס למלחמה. רוצים שארקוד לתופי המלחמה ואני אומר 'לא' גדול.

 

"נכון שהיום אני במיעוט, אבל בעוד חודש הקונצנזוס ייסדק. אולי אז עיתונאים ופוליטיקאים ירדו מהטנקים ויחזרו לכתוב כדי להיות עיתונאים ולא תועמלני מלחמה. מסיתים נגדי עד כדי התרת

 דם ולעזעזל האמת".

 

טיבי, למרות האיומים והאבטחה הצמודה, לא מתכוון לחזור בו מעמדותיו הנחרצות. "אין לי את היכולת והרצון לעמוד בשורת הצוהלים ומוחאי הכפיים של פרץ ואולמרט", הוא מדגיש ומפנה אל ראש הממשלה את אותו מסר ששלח אל שר הביטחון: "המלחמה הזו הוכיחה כי אולמרט אינו איש של שלום. הוא אחראי על כל מה שקורה בלבנון לטוב ולרע. ובעיקר לרע".

 

ח"כ א-סאנע: קיצונים יהודים מאיימים על חיי

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
טיבי. לא מתקפל
צילום: גיל יוחנן
צילום: אלי אלגרט
אולמרט. "איש של מלחמה"
צילום: אלי אלגרט
מומלצים