שתף קטע נבחר

חמאס: ישראל הסכימה עקרונית על חילופי אסירים

לדברי סגנו של חאלד משעל, מתקיימים מגעים בין ישראל למצרים על שחרור אסירים, בתמורה לשחרורו של החייל גלעד שליט. "הוויכוח נותר על השמות והמספרים", הוא אמר

סגן ראש הלשכה המדינית של חמאס בדמשק, מוחמד נזאל, אמר שהמגעים המתנהלים בין מצרים לישראל לשחרורו של החייל החטוף, רב"ט גלעד שליט, מתנהלים על בסיס של חילופי אסירים וכי "הפלגים שחטפו את החייל דורשים לשחררו תמורת 1,000 אסירים פלסטינים, אולם הוויכוח עתה הוא על מספר האסירים שישוחררו ועל זהותם". כך דיווח הבוקר (ו') העיתון הלבנוני "א-נהאר".

 

 

לדברי נזאל, "אחרי ביקורה של המשלחת של בכירי חמאס בקהיר, התחדש המאמץ המצרי שהוקפא בשל העקשנות הישראלית, שכן הם רצו לשחרר את החייל ללא כל תמורה. במהלך ביקורנו סוכם כי יחודשו המגעים על בסיס של חילופי האסירים ושהישראלים הסכימו על עקרון החילופים, אולם הוויכוח נותר על השמות והמספרים".

 

בראיון נשאל נזאל - האם ישנו תיאום בין הנהגת חיזבאללה בלבנון לבין ארגונו בנוגע לחילופי אסירים? הוא השיב בשלילה. "אין תיאום עם חיזבאללה והמגמה היא להפריד בין שני הערוצים. ישנה הסכמה הדדית בעניין זה בין מנהיגי חמאס וחיזבאללה, בשל התנאים השונים בין שני המצבים. ברור שבראש סדר העדיפויות בלבנון עומדת הפסקת התוקפנות ולאור זאת לא ניתן כרגע לדבר על נושא חילופי האסירים", הוא אמר.

 

דיווח זה מצטרף לדיווח אחר שפורסם ביום רביעי בעיתון "א-שרק אל-אווסט", היוצא לאור בלונדון, לפיו מקור ממשלתי פלסטיני בכיר אמר שישראל הביעה את נכונותה לשחרר את כל האסירות והאסירים הפלסטינים מתחת לגיל 18, בתמורה לשחרורו של רב"ט שליט.

 

אותו גורם הוסיף כי הפלגים הפלסטינים המחזיקים בשליט מתעקשים שישראל תשחרר גם את כל האסירים הפלסטינים, שמרצים עונשי מאסר ארוכים, אולם ישראל דוחה תנאי זה. גורמים פלסטינים הוסיפו עוד שהמשא ומתן לשחרורו התחדש בתיווך מצרי, במקביל להפסקת תקיפות צה"ל בעזה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
מוחמד נזאל
צילום: רויטרס
צילום: נועם רותם
גלעד שליט. מגעים לשחרורו
צילום: נועם רותם
מומלצים