שתף קטע נבחר

אולמרט: אנחנו ננצח, אך נשלם מחיר נורא

בנאום בפני נציגים יהודים מארה"ב אמר ראש הממשלה כי ישראל נלחמת בפועל מול סוריה ואיראן, שחיזבאללה משמש להן כלי. "הם רוצים להשמיד אותנו. כל פגיעה באזרחים היא בעיניהם הצלחה", הוסיף והדגיש: "המלחמה ברוטאלית, ישראל כולה נלחמת, וצפויים עוד זמנים קשים ותקופת שיקום ארוכה"

"כולם חושבים שאנחנו נלחמים מול חיזבאללה, אבל בואו נאמר את האמת: מדינת ישראל נלחמת נגד האיראנים ונגד סוריה אשר משתמשת בחיזבאללה לתקוף אותנו מצפון" – כך אמר היום (ב') ראש הממשלה, אהוד אולמרט בנאום מוקלט ששודר בפני נציגים של איחוד הקהילות היהודיות בצפון אמריקה, ה-UJC.

 

 

"יש הבדל יסודי בינינו לבין האיראנים והסורים", המשיך ראש הממשלה, "כשאנחנו פוגעים לצערי באזרחים, אנחנו מחשיבים זאת ככישלון. כשהם פוגעים באזרחים, הם רושמים זאת כהצלחה גדולה. יותר מ-3,000 רקטות נורו לעבר הערים של ישראל, כולן מכוונות לבתים של אנשים חפים מפשע. זה בדיוק מה שהם רוצים - הם רוצים להרוג, הם רוצים להשמיד, הם מקווים שזה יעזור להם להגשים את ההבטחה של הנשיא האיראני שישראל תימחק ממפת העולם.

 

 

"בגלל אופייה של המלחמה הזאת, בפעם הראשונה מאז הימים של שנות ה-50 וה-60, יש אומה איראנית שניצבת במרכז העניין הציבורי ואומרת במוצהר שהמטרה האולטימטיבית שלה היא להשמיד את מדינת ישראל ולמחוק אותה מהמפה. "רבות דובר על הפליטים בצד הלבנוני", טען אולמרט בפני נציגי הקהילות היהודיות, "לצערי, כמעט שום דבר לא נאמר על הישראלים שנאלצו להחליף את מקום מגוריהם. מאות האלפים אשר אנחנו שלחנו מחוץ לבתיהם, מחוץ לעבודתם, מחוץ לרחובותיהם, כדי להציל אותם בהרחקתם מאיפה שהם חיים. כדי שהם יעברו למקומות בטוחים יותר במרכזה של ישראל".

 

"מעדיפים לשלם מחיר כבד עכשיו – ולא בעוד שנתיים"

 

"זוהי מלחמה מאוד ברוטאלית",המשיך אולמרט, "בפעם הראשונה בכל ימיה של מדינת ישראל, לא רק החיילים נלחמים, אלא כל המדינה נלחמת. מאות אלפים של ישראלים מתמודדים על בסיס יום-יומי מול מתקפות של טילים הנופלים על ראשיהם, על בתיהם והורסים את רחובות הערים שלנו.

 

"עד עכשיו למעלה ממאה אנשים נהרגו, גם בשדה הקרב וגם בשדה הקרב של הערים וברחובות. רק בלילה האחרון שלושה בני אדם נהרגו בחיפה כתוצאה מירי רקטה ישירות על בתיהם.

 

"אנחנו הולכים לנצח במלחמה הזאת", אמר ראש הממשלה, "אבל כמו שאמרתי מהיום הראשון, זה לא הולך להיות קל. אנחנו הולכים לשלם מחיר נורא. אבל אנחנו נעדיף לשלם את המחיר הזה עכשיו מאשר לחכות עוד שנתיים, שלוש שנים או ארבע שנים, ואולי אז להתמודד עם כלי נשק הרסניים יותר שיכולים להיות משוגרים נגד אוכלוסיית ישראל.

 

"צפויה לנו תקופת שיקום ארוכה"

 

בסיום נאומו פנה ראש הממשלה אל היושבים באולם וביקש מהם, ומהקהילות שעומדות מאחוריהם, לסייע בשיקום ישראל לאחר תום המערכה: "יש הרבה שצריך להיעשות בשבועות ובחודשים הבאים. בסוף הלחימה אנחנו נצטרך לשקם את הערים שלנו, נצטרך לבנות מחדש אלפים של בתים ורכוש אשר הושמדו. נצטרך להחזיר חזרה את האנשים לשגרת החיים שלהם אשר היו רגילים לחיות בה במשך שנים כה רבות.

 

כאשר תגיעו היום לקריית שמונה אתם לא תזהו את המקום, כאשר תגיעו לחיפה לא תזהו אותה וכך גם בנהריה, בעכו, בעפולה ובכל כך הרבה ערים ויישובים. יש כאן משימה ענקית שאנו נוטלים על עצמנו. אני יודע שאתם תעמדו לצידנו באתגר הזה. אתם תבואו ואתם תילחמו איתנו ואתם תגנו על המדינה שלנו ותעזרו לבנות אותה כמו שהיא הייתה".

 

הוא הוסיף והדגיש בפני הנציגים את עמידתם של תושבי הצפון נגד מתקפות חיזבאללה: "ישראל היא מדינה חזקה. הרוח של העם בישראל היום היא לא תאומן. זה קשה, אבל למרות זאת כולם באים אליי ואומרים לי: 'אל תפסיק עכשיו, המשך להילחם'. אנו נתגבר על המכשול הזה אשר ניצב לפנינו ולא ניתן לטרוריסטים האלה את ההזדמנות להמשיך בהרס הזה ובשנאה הזאת. אין לנו ברירה, אנחנו חייבים לנצח את המלחמה הזאת ואנחנו ננצח אותה".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
אולמרט. נלחמים בסוריה
צילום: רויטרס
צילום: צבי רוגר
הקטיושות אמש בחיפה
צילום: צבי רוגר
מומלצים