שתף קטע נבחר

גרג דולי יוצא להגנת מדינת ישראל

סולן ה"טוויילייט סינגרס", שיופיעו בארץ בסוף החודש, ענה בבלוג שלו לגולשת שתקפה את ישראל: "מתי בפעם האחרונה אהובייך נרצחו בבית הספר?"

דיון ארוך ומתמשך מתקיים בבלוג ה-"Myspace" של להקת "טוויילייט סינגרס" בעקבות דבריו של סולן הלהקה, גרג דולי לגבי הופעותיהם המיועדות בישראל. עם תחילתה של המלחמה בישראל, כתב דולי באתר כי הלהקה מתכוונת לבקר למרות המצב הביטחוני.

 

"לנוכח המצב האלים בין ישראל לבין כוח חיזבאללה הטרוריסטי שבלבנון ובסוריה, החלטתי לכתוב את רגשותיי לגבי הקונפליקט", כתב דולי, "בעוד אני עצוב ומצטער על אבדות החיים והרכוש משני הצדדים, אני מאמין בחופש, דמוקרטיה ובחיי השלום של מדינת ישראל. בשלב זה, ה'טוויילייט סינגרס' תופיע בתל אביב כמתוכנן. אנחנו מחכים לבצע את השירים שלנו לקהל שעוד לא זכה לראות אותנו במדינה שלו ומקווים לבקר בישראל בתקופת שלום".

 

כעת, לאחר פרסום הדברים, מתרחש דיון סוער באמצעות הטוקבקים, שגרם לדולי לפרסם הודעה נוספת על המצב בישראל. גולשים רבים אמנם הביעו תמיכה בדבריו של סולן הלהקה, אך במספר תגובות הובע זעם כלפי מדינת ישראל וצה"ל. אחת הגולשות כתבה כי החיזבאללה והחמאס דואגים לאוכל ולחינוך עבור עמם. עוד כתבה הגולשת כי ממשלת ישראל מפעילה טרור על כל תושבי המזרחי התיכון וכי תושבי ישראל אינם צריכים "ארץ קדושה" בדיוק כמו שהנוצרים אינם צריכים אותה.

 

דולי מיהר להגיב לדבריה של הגולשת וכתב: "מתי בפעם האחרונה ביקרת ישראל? מתי בפעם האחרונה הלכת לקניות עם מכונת ירייה? מתי בפעם האחרונה קרובייך או אהובייך נרצחו בבית הספר או במקום הקדוש להם? למרות שאינני מסכים עם דעותייך, אני אמות בשביל הזכות שלך לבטא אותם. ההשוואה שלך בין משטר האפרטהייד לציונות מעיד על חוסר השכלה. אני לא פוליטיקאי ואני לא יהודי, אני פשוט כותב שירים ושר אותם ומודרך על ידי האמונה שלי. כתוצאה מכך, אני רוצה לשמח אנשים שצריכים בידור והסחה כרגע, יותר מתמיד".

 

על פי דבריו של דולי, נראה כי הלהקה דבקה בהצהרותיה ואינה מתכוונת לבטל את הגעתה לישראל. חברי הלהקה יופיעו יחד עם הזמר והמוזיקאי מרק לנגן ב-30 וב-31 באוגוסט במועדון ה"בארבי" בתל-אביב.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גרג דולי. "אני לא פוליטיקאי"
לאתר ההטבות
מומלצים