שתף קטע נבחר

גרוב עם שליחות

"הרגשנו כמו שגרירות שנועדה להציג את הצד האמנותי יותר של ישראל", אומר תמיר מוסקט מלהקת "באלקן ביט בוקס" שהגיעה לישראל לשתי הופעות

מוזיקה צוענית, כלייזמר, מקצבים מהירים והשתוללויות. את כל אלה תוכלו למצוא בהופעתם של חברי להקת הגרוב "באלקן ביט בוקס", שנחתו השבוע בישראל ויופיעו היום (ה') במועדון הבארבי בתל-אביב ומחר (ו') בצוללת הצהובה בירושלים.

 

ממש השבוע סיים ההרכב סיבוב הופעות באירופה, שם ניגנו בפסטיבלים גדולים (ביניהם פסטיבל "Roskilde"), כשהם מסיירים מבמה לבמה באוטובוס רחב. בשנה האחרונה גם זכו החבר'ה לחמם את מתיסיהו. עכשיו, תמיר מוסקט, תומר יוסף, אייל תלמודי, אורי כינורות ובנו הנדלר באים לעשות לכם שמח בשעת מלחמה.

 


"הרגשנו שליחות". חברי הלהקה

 

"זכורה לנו מאוד ההתמודדות עם הקהל באירופה", אומר תמיר מוסקט על סיבוב ההופעות האחרון, "למשל, אם הגעת לפסטיבל מסוים, אפשר היה לראות בתוכניה שליד ההרכב שלו כתוב 'ישראל-ארה"ב', ואתה יכול לשער לעצמך שזה לא קל לעמוד בימים כאלה על בימות באירופה עם זהות ישראלית, לא משנה מה הדעה הפוליטית שלך. הרגשנו שליחות, ממש שגרירות שנועדה להציג את הצד האמנותי יותר של ישראל. זה היה חשוב לנו מכל. לנו כאזרחים הצד הזה ברור, אבל אני מאמין שבאירופה ישנם אנשים שאפילו לא מתארים לעצמם שישראלים יכולים לגלות סולידריות".

 

"זו הייתה השנה הטובה ביותר של הלהקה", מספר מוסקט. "נסענו שעות ארוכות באוטובוס ברחבי אירופה. האמת, לפעמים אנחנו מעדיפים גם לנסוע ברכבים כי אז המלונות יותר טובים", הוא צוחק, "לאורי ולי יש ניסיון ארוך בסיבובי הופעות אבל אין הרכב יותר מדהים מההרכב הזה. האנשים, הצוות, הדינמיקה – הכל מאוד מיוחד, וזה באמת משהו יוצא דופן שלא קיים בהרבה הרכבים. כל הזמן בילינו ביחד, ולפעמים זה לא קל לסיים פסטיבל בארבע בבוקר ולהתחיל נהיגה לפסטיבל נוסף שעתיים אחר כך, אבל בגלל שאנחנו חברים כל כך טובים, אנחנו משאירים המון מקום אחד לשני".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באלקן ביט בוקס. חברים הכי טובים
לאתר ההטבות
מומלצים