שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  פרץ מציע להטיל מסים על תושבי המרכז והדרום
  בישיבת שרי מפלגת העבודה הציע שר הביטחון לממן את עלות המלחמה בצפון על ידי הטלת מסים רק על תושבי המרכז והדרום, או לחילופין על ידי הטלת מלווה ביטחון על הציבור. שר החקלאות, שלום שמחון, התנגד להטלת מסים נוספים ואמר: "אין היום תחושה של ניצחון במלחמה, והציבור לא ישלם". רוב השרים אמרו עם זאת כי יסכימו לקיצוץ התקציב כדי לממן את המלחמה

  שר הביטחון, עמיר פרץ, הציע היום (ו') בישיבת שרי העבודה שהתכנסה בתל אביב, להעלות מיסים לתושבי המרכז והדרום, או לחילופין להטיל מלווה ביטחון על הציבור על מנת לממן את המלחמה בלבנון.

   

  שרי העבודה דנו בקיצוץ הצפוי בתקציב המדינה בסך של 1.6 מיליארד שקל, וכן במסמך הפסקת האש.  יושב ראש סיעת העבודה, ח"כ אפרים סנה, דיבר

  בחריפות ואמר: "אומה צריכה לדעת להקריב קורבנות".

   

  שר החקלאות, שלום שמחון, התייחס להצעה של פרץ להעלות מסים או להטיל מלווה ביטחון, ואמר כי הוא מתנגד למהלך של הטלת מסים על הציבור. שמחון הבהיר כי "מהלך כזה תלוי בנקודת המבט של הציבור. היום אין תחושת התעלות, אין תחושה של ניצחון במלחמה, והציבור לא ישלם". עם זאת, שמחון אמר כי לאור הוצאות המלחמה הקיימות, יש לעשות קיצוץ חד פעמי בתקציב המדינה כדי לממן אותן.

   

  "היתה הסכמה כי הקיצוץ של 1.6 מיליארד שקל למען הביטחון הוא מחוייב המציאות", אמר אחד השרים בסוף הישיבה ל-ynet. "הכסף לצבא נחוץ כעת, אבל צריך לבנות תוכנית ליום שאחרי. בכל מקרה, היתה הסכמה בין כולנו שבתקציב החינוך צריך לפגוע כמה שפחות".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "פרץ מציע להטיל מסים על תושבי המרכז והדרום"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים