שתף קטע נבחר

משפחות החטופים: אכזבה מהסכם הפסקת האש

לאחר פגישתם עם ראש הממשלה הביעו המשפחות אכזבה קשה מכך שההסכם אינו כולל סעיף מעשי הנוגע לשחרור החטופים. אייל רגב: "אפילו דרישה לקבלת אות חיים או ביקור של הצלב האדום אין בהחלטה". ראש הממשלה בתגובה: "אי אפשר לקשור את כל הפסקת האש עם שחרור החיילים, ואני צריך לדאוג לכולם"

משפחות החיילים החטופים מאוכזבות מכך שהחזרת בני משפחתם הביתה אינה כלולה בהצעת מועצת הביטחון להפסקת האש. המשפחות התכנסו הבוקר (יום א'), לאחר פגישתם עם ראש הממשלה, והביעו אכזבה עמוקה מכך שהממשלה לא הצליחה לסלול במסגרת הפסקת האש צעדים אופרטיביים לקבלת סימן חיים והסדר ממשי לשחרור החיילים החטופים.

 

במפגש השתתפו האלוף במילואים עוזי דיין, עורך הדין יעקב נאמן ומרדכי אלגרבלי שגם אירגנו את המשלחת לפריז לפני שבועות ספורים.

 

עומרי אבני, אביה של קרנית גולדווסר, אשתו של החייל חטוף אהוד גולדווסר, אמר ל-ynet: "קשה להגיד שיצאנו מרוצים מהפגישה עם ראש הממשלה. אחת המטרות שלשמן יצאנו בכל ללחימה הזאת הייתה להחזיר את החיילים הביתה למקומם הטבעי. לצערנו, היעד הזה לא הושג בשלב הזה עם החתימה על הסכם הפסקת האש. עם זאת שוב אציין שאנחנו ממשיכים להאמין שראש הממשלה עושה ויעשה הכל כדי להחזיר את החיילים אל חיק המשפחה, וקיבלנו מהם חיזוק על כך".

 

אייל רגב, אחיו של החייל החטוף אלדד רגב, אמר: "לא רק שהחזרת החטופים לא מופיעה בסעיף אופרטיבי, אפילו דרישה לקבלת אות חיים או ביקור של הצלב האדום אין בהחלטה, וזה מצב מאוד קשה למשפחות שאחרי 33 יום, אפילו אין בידיהן מידע רשמי על מצב הבנים. טענה זו גם הועלתה בפני ראש הממשלה.

 

"התחושה שלי היא שאם עניין החיילים החטופים היה רשום כסעיף אופרטיבי היה לזה משקל ממשי, ולכן ביקשנו הבהרות בעניין זה. אנחנו מאוד מקווים שהממשלה בסופו של דבר לא תשכח את עניין החיילים החטופים ותפעל להחזרתם הביתה בהקדם האפשרי".

 

בישיבת הממשלה הבוקר התייחס ראש הממשלה אהוד אולמרט לסוגיית החטופים ואמר: "כאשר נשאלה השאלה האם להמתין עם שחרור החטופים או להפסקת אש, אני הכרעתי אישית שלא תהיה המתנה להפסקת אש עד לשחרור החטופים. כל החלטה אחרת לא ראויה, וכך אמרתי למשפחות. אי אפשר לקשור את כל הפסקת האש עם שחרור החיילים. למרות כל הקושי הכרוך בכך, אני אומר את זה כאן וכך אמרתי למשפחות. כי יש גם אוכלוסיה במקלטים ויש ירי של טילים ואני צריך לדאוג לכולם".

 

בנוסף, משפחות החטופים ועוזי דיין קוראים לאותן מדינות, שעל פי ההסכם,

 עתידות להעביר סיוע הומניטרי לדרום לבנון, שלא להעביר את הסיוע עד להחזרת החיילים החטופים או לקבלת סימן חיים מהם.

 

עוזי דיין אמר: "אני אישית חושב שהחזרת שלושת החיילים החטופים זו חלק ממטרת המלחמה הזאת והממשלה נכשלה בכך שלא הצליחה לכלול את החזרתם במסגרת הפסקת האש. זה חשוב שכל חייל ידע שאם הוא ייפול בשבי גורלו לא יהיה כגורלו של רון ארד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רפרודוקציה: חגי אהרון
אלדד רגב
צילום רפרודוקציה: חגי אהרון
צילום: רויטרס
אהוד גולדווסר
צילום: רויטרס
מומלצים