שתף קטע נבחר

אנאן לאולמרט וסניורה: כבדו את ההסכם שנקבע

מזכ"ל האו"ם שלח מכתבים תקיפים לשני המנהיגים, ותבע כי יקיימו את כל סעיפי הפסקת האש שאושרה. אנאן התחייב כי ידווח באופן אישי למועצת הביטחון על כל הפרה של אחד הצדדים

נא לכבד: מזכ"ל האו"ם, קופי אנאן, שיגר אמש (יום ב') מכתבים לראש ממשלת ישראל, אהוד אולמרט וראש ממשלת לבנון, פואד סניורה, בהם תבע כי יכבדו את הסכם הפסקת האש שאושר בסוף השבוע במועצת הביטחון של האו"ם.

 

במכתבים הבהיר אנאן את ציפיותיו של האו"ם לגבי דרך יישום הפסקת האש. "אנו מצפים כי שכל המעורבים בעניין ימלאו את מחויבויותיהם בנוגע להפסקת התוקפנות באזור", כתב אנאן. עוד דרש מזכ"ל האו"ם כי כל אחת מהמדינות תמנה נציג אשר יעמוד בקשר עם מפקד הכוח הרב לאומי שיוצב בדרום לבנון, הגנרל אלן פלגריני. הנציגים יחויבו לדווח לגנרל על ההתפתחויות באזור, ועל לוח הזמנים המתוכנן לנסיגת כוחות צה"ל ופריסת כוח יוניפי"ל יחד עם צבא לבנון.

 

אנאן הדגיש כי לאחר כניסתה של הפסקת האש לתוקף, ישנו איסור על שתי המדינות בכל הנוגע לירי מהאוויר, הים או היבשה לעבר שטח המדינה השנייה או כוחותיה. על הצדדים נאסר לספח לעצמם שטחים חדשים ללא אישור, כדי להקל על הפיקוח של כוח האו"ם על המתרחש באזור.

 

"שני הצדדים מחוייבים לדווח באופן מיידי על שינוי במערכי הכוחות באזור או בשטחים המוחזקים על ידם", כתב אנאן. הוא ציין כי במסגרת ההסכם מחוייב חיזבאללה להפסיק את כל התקפותיו, אולם ישראל נדרשת להפסיק את פעולותיה הצבאיות בלבד. כמו כן, רשאים הצדדים לבצע ירי רק במקרה בו הם חשים צורך בהגנה עצמית.

 

ישראל ולבנון מתבקשות לדווח לאו"ם על כל הפרה של הפסקת האש, ואנאן עצמו התחייב כי יעביר את העניין במהירות האפשרית לידיעתה של מועצת הביטחון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
אנאן. ידווח על כל הפרה
צילום: רויטרס
צילום: רויטרס
אולמרט. הפסקת המבצע הצבאי
צילום: רויטרס
צילום: איי פי
סניורה. מתחייב להפסיק את התקפות החיזבאללה
צילום: איי פי
מומלצים