שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  השר מופז מתייצב לצד הרמטכ"ל שמינה
  השר שאול מופז, שמינה את דן חלוץ לרמטכ"ל גיבה אותו בעקבות פרסום פרשת מכירת המניות: "מוקיר את תרומתו הרבה למדינה ואת איכותו כבן אדם, קצין ומפקד". השר אבי דיכטר: "לא עושים את זה לרמטכ"ל שיש לו חיילים, שנלחמים עכשיו". השר גדעון עזרא: "הוא אדם פרטי ואין להיכנס לכיסו". לעומתם, ח"כ יורם מרציאנו קורא לפרץ לפטר את חלוץ

  לפחות שלושה שרים בממשלה התייצבים אמש (יום ב') באופן חד-משמעי לצדו של הרמטכ"ל, רב-אלוף דן חלוץ, בעקבות חשיפת פרשת מכירת תיק השקעותיו, לאחר חטיפת החיילים בצפון. שר התחבורה, שאול מופז, שמינה את חלוץ לרמטכ"ל, אמר: "אני מכיר את דני חלוץ שנים רבות, מוקיר את תרומתו הרבה למדינת ישראל ואת איכותו כבן אדם, קצין ומפקד".

   

  השר לביטחון פנים, אבי דיכטר, אמר בכנס ראשי הרשויות בכרמיאל: "לא עושים דבר כזה. זו ממש חרפה מה שעשו לחלוץ הבוקר". לדבריו, "לא עושים את זה לרמטכ"ל שיש לו חיילים, שנלחמים עכשיו. זה דבר מכוער, זו ממש סכנה לחיילים הלוחמים. הלחימה לא נגמרה ואסור היה לפגוע ברמטכ"ל". גם השר לאיכות הסביבה, גדעון עזרא, התייחס לפרשה: "הרמטכ"ל הוא גם אדם פרטי ואין להיכנס לכיסו של אדם. העיסוק בעניין חורג מכל פרופורציה".

    

  מנגד, ח"כ יורם מרציאנו (העבודה) שלח מכתב אישי לשר הביטחון, עמיר פרץ, ובו דרש לפטר את הרמטכ"ל. לדברי מרציאנו: "ברגעים אלה, בהם מצב הרוח הלאומי ירוד בעקבות המלחמה, אני מבקש ממך אדוני שר הביטחון, לאור העובדה שראשו של הרמטכ"ל היה נתון ביום יציאת צה"ל למלחמה - לא במלחמה, אלא במניות ובתיקו הפיננסי האישי, לפטרו". מרציאנו אמר שהתנהגותו של חלוץ "מעידה על החייל מספר 1 שלנו ועל ההתייחסות שלו לצבא להגנה לישראל".

   

  גם ח"כ קולט אביטל מהעבודה קראה לרמטכ"ל להתפטר מתפקידו. יושב ראש המפד"ל, ח"כ זבולון אורלב, פנה ליועץ המשפטי, מני מזוז, ודרש לחקור את הנושא. "יש ציפייה שבשעות מכריעות הרמטכ"ל יקדיש את כל יכולותיו לניהול המלחמה ולא לעריכת חשבונות אישיים של רווח והפסד בבורסה", אמר אורלב. "הואיל והמערכה הצבאית טרם הסתיימה יש חשיבות עליונה לכך שהרמטכ"ל יהיה חף ונקי מצל צילו של חשד או עבירה".

   

  חלוץ מכר את תיק המניות שלו ב-12 ביולי, יום פרוץ המלחמה בצפון ושעות ספורות לאחר היוודע על חטיפת החיילים והפגיעה בסיור צה"ל. בתגובת צה"ל כי "הרמטכ"ל מנהל את ענייניו הכספיים שלו ושל משפחתו באופן שוטף ככל אזרח בישראל. במסגרת זאת מתבצעות פעולות בנקאיות שהתבצעו לפני כן ויתבצעו גם בעתיד". עוד נאמר כי "הרמטכ"ל עושה יומם ולילה כדי להגן על ביטחונם של אזרחי ישראל וחפירה בענייניו הפרטיים אינה ראויה".

   

  מנכ"ל בנק לאומי, גליה מאור, הנחתה לפתוח בבדיקה מהירה כדי לברר האם המקור המידע על מכירת מניותיו של הרמטכ"ל, דן חלוץ, הוא עובד בנק לאומי. מאור הורתה לפתוח להגיש לה בהקדם את מסקנות הבדיקה. כך נודע ל-ynet.


  פורסם לראשונה 15/08/2006 20:47

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: עופר עמרם
  דן חלוץ
  צילום: עופר עמרם
  צילום: ניב קלדרון
  מכיר את דני ומוקיר את תרומתו. מופז
  צילום: ניב קלדרון
  צילום: חגי אהרון
  אסור לפגוע בחלוץ. אבי דיכטר
  צילום: חגי אהרון
  צילום: ששון תירם
  עניינו הפרטי. גדעון עזרא
  צילום: ששון תירם
  מומלצים