שתף קטע נבחר

פרס: "החיילים החטופים בריאים ושלמים"

המשנה לראש הממשלה אמר בביקורו בוושינגטון כי על פי מספר מקורות הוא מסיק שמצבם של אהוד גולדווסר ואלדד רגב טוב. על מימוש הסכם מועצת הביטחון: "אם צבא לבנון לא יירד דרומה - הוא הפסיד במערכה"

המשנה לראש הממשלה, שמעון פרס, השוהה בוושינגטון במסגרת ביקורו אצל מזכירת המדינה האמריקנית קונדוליזה רייס, אמר בשיחה עם עיתונאים כי ככל הידוע לו שני החיילים שנחטפו על ידי חיזבאללה - אהוד גולדווסר ואלדד רגב - חיים.

 

"למיטב ידיעתי החיילים השבויים חיים ומצבם הבריאותי טוב", אמר פרס אחר הצהריים (ד'). "מספר מקורות מצביעים על כך שהם בריאים ושלמים". בשיחה עם כתבים בבירת ארצות הברית הוסיף פרס כי האחריות לבריאות החיילים ולשחרורם ללא תנאי חלה על ממשלת לבנון, על פי החלטת מועצת הביטחון 1701.

 

פרס גם התייחס להצהרת החיזבאללה מהיום לפיה לא ייסוג מצפון לנהר הליטני ולא יתפרק באופן מלא מנשקו אלא "יצניע אותו". לדבריו, אם החיזבאללה יסרב למלא אחר הסכם הפסקת האש, יועבר לטיפול מועצת הביטחון של האו"ם. פרס, שנועד אתמול עם מזכירת המדינה רייס, ייפגש בהמשך ביקורו בוושינגטון עם היועץ לביטחון לאומי, סטיב האדלי.

 

החיזבאללה, הדגיש המשנה לראש הממשלה, אינו רק בעיה ישראלית אלא בעיה פנים-לבנונית. "ראש ממשלת לבנון, פואד סניורה, מבין שמבחינתו זה להיות או לחדול", אמר פרס. "אם צבא לבנון לא יירד לדרום המדינה – הוא הפסיד את המערכה". להערכתו, מאחר ודרום לבנון הינו חבל ארץ קטן יחסית, יספיקו 30 אלף חיילים מצבא לבנון בסיוע הכוח הרב-לאומי

 כדי לנטרל את החיזבאללה.

 

במהלך ביקורו בארצות הברית גילה פרס כי ישראל אפשרה למדינות ערביות להעביר סיוע הומניטארי מוטס דרך שמי המדינה במהלך ימי המלחמה. פרס סירב לפרט כמה טיסות התקיימו מעל שמי ישראל ואילו מדינות ערביות השתמשו בהיתר הזה כדי להעביר ללבנון את הסיוע.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אמיר כהן
פרס. מסר מעודד על החטופים
צילום: אמיר כהן
צילום: רויטרס
אהוד גולדווסר
צילום: רויטרס
צילום רפרודוקציה: חגי אהרון
אלדד רגב
צילום רפרודוקציה: חגי אהרון
מומלצים