שתף קטע נבחר

קוסטה ריקה: נמאס מהבידוד, השגרירות - לת"א

הנשיא החדש הודיע שכדי למנוע "נזק בעולם הערבי", שגרירות ארצו תועבר מירושלים לתל אביב. "זה לא צריך להתפרש כצעד נגד ישראל" הסביר. כעת נותרה בירושלים רק שגרירות אל-סלבדור

"בכוונתי לתקן עוול היסטורי שבודד אותנו מחברינו הערבים", כך הכריז נשיאה החדש של קוסטה ריקה, אוסקר אריאס, לאחר שהודיע על כוונתו להעביר את שגרירות מדינתו בישראל מירושלים לתל אביב.

 

גורמים רשמיים במשרד החוץ הביעו הבוקר (יום ה') צער רב על ההחלטה להעביר את השגרירות מהבירה. עד עתה הייתה קוסטה ריקה אחת משתי המדינות שהחזיקו את שגרירויותיהן בירושלים. המדינה השניה, שכעת תהפוך להיות היחידה, היא אל-סלבדור.

 

לדברי אריאס, זוכה פרס נובל לשלום לשעבר, הוא החליט להעביר את השגרירות כדי לחזק את קשריו עם מדינות ערב במזרח התיכון, וכדי למלא אחר החלטות האו"ם. "הגיע הזמן לתקן טעות היסטורית שפגעה במעמדנו בעולם ובעיקר במעמדנו בעולם המוסלמי", אמר. 

 

הוא המשיך וסיפר כי המשנה לראש הממשלה, שמעון פרס, התקשר אליו וביקש ממנו לשקול מחדש את בקשתו, אך הוא סרב.

 

שגרירות קוסטה ריקה הועברה לירושלים בשנת 1982, על ידי נשיא המדינה דאז לואיס אלברטו מונגה, כצעד של תמיכה בישראל.

 

לדברי אריאס, המעבר מירושלים לתל אביב לא אמור להתפרש כמחאה נגד ישראל: "מבחינתי, הזכות של ישראל להתקיים כשהיא חופשיה מכל איום ביטחוני, ובעיקר מאיומי טרור שונים, עדיין אינו מוטל בספק. זהו אינו צעד שנועד לפגוע בישראל, אלא צעד שנועד לכבד את החוק הבינלאומי.

 

עד היום היינו, ביחד עם אל-סלבדור, המדינות היחידות שהשגרירות שלהן הייתה בירושלים. אפילו בעלות בריתה הקרובות ביותר של ישראל מעדיפות שלא לעבור על החוק הבינלאומי ולמקם את הנציגויות שלהן שם".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סבסטיאן שיינר
שגרירות קוסטה ריקה בירושלים. עוברים
צילום: סבסטיאן שיינר
מומלצים