שתף קטע נבחר

חיזבאללה החל לחלק כסף מזומן לתושבי לבנון

ארגון חיזבאללה החל היום לחלק 150 מיליון דולר, במזומן או בהמחאות בנקאיות, לתושבים שבתיהם נהרסו או ניזוקו בלחימה. ממשלת לבנון טרם הציעה סיוע דומה

ארגון חיזבאללה החל היום (יום ו') לחלק כסף מזומן לתושבי לבנון שבתיהם נהרסו בהפצצות צה"ל במהלך הלחימה. הצעד נועד לחזק את התמיכה בארגון בקרב השיעים בלבנון ולהעמיד את ממשלת לבנון במצב מביך, משום שטרם החלה במבצע שיקום משלה.

 

"זה סכום מאוד מאוד משמעותי, לא סכום קטן", אמר איימן ג'אבר, בן 27, רגעים לאחר שאסף חבילת המחאות בנקאיות בסכום של 12 אלף דולר מידי אנשי הארגון.  

 

גורמים רשמיים בישראל ובארצות הברית הביעו חשש מכך שחיזבאללה יעשה שימוש בכספים המגיעים מאיראן ויסייע במהירות לתושבים שבתיהם נהרגו או נפגעו ב-34 ימי הלחימה.

 

הארגון מסרב לומר מהיכן מגיע המימון למבצע השיקום, שעל פי ההערכות מסתכם בכ-150 מיליון דולר. בסכום זה מתכוון הארגון לשפץ או לבנות מחדש 15 אלף בתים. ממשלת לבנון טרם הודיעה על סיוע דומה.

 

צבא לבנון התפרס עד הגבול

 

חיילי צבא לבנון הגיעו היום, היום השני לפריסת הצבא בדרום המדינה, הכוחות בפעם הראשונה עד גבול ישראל, ושני חיילים בג'יפ אף ערכו סיור לאורך הגדר. החיילים עברו בכפר כילא הלבנוני וחלפו על פני שער פטמה שבאוזר מטולה, אם כי לא עצרו במקום. הכוחות הלבונים הגיעו היום גם לאזור חוות שבעא שבמובלעת הלבנונית, שם נערכו בעבר קרבות קשים בין ישראל לחיזבאללה.

 

במקביל, הוצבו היום  12 משאיות צבאיות וכוחות מזוינים מיחידות הרגלים של הצבא בעיירה אל-חיאם, המרוחקת שבעה קילומטרים מהגבול בין לבנון לישראל. מקור צבאי בכיר בלבנון מסר לסוכנות הידיעות רויטרס כי מאז אתמול התבססו כ-4,500 חיילים לבנונים דרומית לנהר הליטאני, ויחידות נוספות צפויות להצטרף אליהן היום. בסך הכל אמור הכוח לכלול כ-15 אלף חיילים.

 

מי שחשב כי הכוחות שירדו דרומה יתעמתו עם כוחות חיזבאללה שנותרו בשטח, קיבל את התשובה היום בצהריים בדבריו של אחד ממפקדי צבא לבנון. אותו מפקד שיבח את חיזבאללה ובנאום שנשא בפני חייליו בעיירה מרג' עיון אמר: "היום אתם מתכוננים להתפרס בדרום הפצוע לצד עמכם וההתנגדות שלכם, אשר הדהימו את העולם בעמידתם ושברו את ההילה של הצבא הישראלי כצבא בלתי מנוצח".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
15 אלף בתים נהרסו
צילום: רויטרס
צילום: רויטרס
מימון איראני?
צילום: רויטרס
מומלצים