שתף קטע נבחר

בשארה: פרץ הוא רוצח לפי החוק הבינלאומי

בראיון לביטאון מפלגת בל"ד, אומר ח"כ עזמי בשארה כי "פרץ הוא הרוצח כפי ששרון היה הרוצח בטבח סברה ושתילה. שניהם עמדו בראש הפירמידה, לכן הם נושאים באחריות"

יושב ראש בל"ד, חבר הכנסת עזמי בשארה, האשים בסוף השבוע את ראש הממשלה, אהוד אולמרט, ואת שר הביטחון, עמיר פרץ, בביצוע פשעי מלחמה. לדבריו, עליהם מונחת האחריות לביצוע "מעשי הטבח", כהגדרתו בלבנון.

 

בראיון שהעניק לביטאון מפלגתו, "פסל אל-מקאל", אמר בשארה: "לדעתנו, פרץ נושא באחריות למעשי הטבח ובסופו של דבר הוא זה שאישר אותם. הוא הרוצח לפי החוק הבינלאומי. אנחנו אומרים בבירור כי פרץ הוא הרוצח כפי ששרון היה הרוצח בטבח סברה ושתילה, וזאת לא מפני שהוא רצח במו ידיו אלא מפני שהוא עומד בראש הפרמידה שנושאת באחריות להרג. פרץ ואולמרט נתנו הוראות להפגיז אזורים מיושבים באופן פראי. אלו הם פשעי מלחמה".

 

לדברי בשארה, "יש שרים בישראל שאף תבעו לשטח כפרים לבנוניים לפני שנכנסים אליהם. פרץ הוא זה שיצר את הרושם והדימיון שזו היא מלחמה שתסתיים במכה מהירה ומוחצת".

 

בראיון אמר חבר הכנסת בשארה כי להערכתו המלחמה טרם הסתיימה. "הסתיים שלב גדול במערכה. נגמר השלב הראשון במלחמה בכישלון ישראלי וכישלון זו מילה רכה לתבוסה, אולם המלחמה לא נגמרה משום שהיא לא השיגה את מטרותיה שעדיין תלויות ועומדות. המטרות הישראליות היו ועודן להחזיר את כושר ההרתעה ולהרחיק את חיזבאללה מהגבול וכן להכות ביכולת שיגור הרקטות שלו".

 

לדברי בשארה למטרות הישראליות נוספו מטרות אמריקניות שרוצים להכות בחיזבאללה כדי לגרום לשינוי פוליטי בלבנון, "משום שארצות הברית רואה בחיזבאללה כמכשול בפני התוכנית שלה בלבנון והיא רואה במלחמה על הלבנון כשלב הראשון במלחמה נגד מה שהיא מכנה כציר של איראן-סוריה-חיזבאללה-חמאס".

 

לטענתו, המטרות הפוליטיות הללו של ארה"ב נפגשות עם האג'נדה הישראלית, ולכן אנחנו איננו יודעים מתי וכיצד תתחדש המלחמה אולם ברור מנאומיהם של אולמרט ובוש שהם מחפשים אמצעים אחרים".

 

חבר הכנסת בשארה ציין שבישראל יעסקו עתה בבדיקות מעמיקות ובהסקת מסקנות בעקבות המלחמה בטרם תצא ישראל לסיבוב נוסף אולם: "כבר מתקיימות פעילויות ותגובות לאורך הגבול. ייתכנו גם פעולות 'בעלות אופי קולנועי' כמו חיסולים וחטיפות, זאת משום שישראל עדיין מחפשת אחר 'תמונת ניצחון' כדי להציגה במסיבת עיתונאים מהירה שבה יוכרז על פעולת חיסול מוצלחת".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חגי אהרון
עזמי בשארה
צילום: חגי אהרון
צילום: אלי אלגרט
עמיר פרץ
צילום: אלי אלגרט
מומלצים