שתף קטע נבחר

לבנון מאיימת: נפסיק את פריסת הכוחות

פעולת הקומנדו של צה"ל באזור בעל בק, שבה נהרג קצין, גררה תגובה חריפה של לבנון. שר ההגנה הלבנוני, אליאס מור, מאיים להפסיק את פריסת כוחותיו בדרום המדינה מחשש שייפגעו במהלך ההסלמה, "לא נשלח את חיילינו למלכודת ישראלית"

שר ההגנה הלבנוני, אליאס מור, הזהיר אחר הצהריים (שבת) שישעה את פריסת הצבא בדרום לבנון אם האו"ם לא ידון בפעולת הקומנדו של צה"ל סמוך לעיירה בעל בק שבבקעת הלבנון. בפעולה נהרג קצין צה"ל ונפצעו שני קצינים אחרים ונהרגו שלושה אנשי חיזבאללה.

 

מור ציין שפעולת הקומנדו מהווה הפרה של הפסקת האש, שקבעה מועצת הביטחון של האו"ם, "אם לא תהיה תשובה ברורה לסוגיה הזו, ייתכן שאיאלץ להמליץ לקבינט בראשית השבוע להפסיק את פריסת הצבא בדרום". הוא דיבר עם כתבים בתום פגישתו עם נציגי האו"ם, בהם טרייה לארסן. שר ההגנה הלבנוני הביע חשש שישראל מנסה לעורר תגובות "מצד ארגונים שרוצים לגרום בעיות ללבנון", אך לא נקב בשם המפורש - חיזבאללה.

 

הוא אמר שתגובות אותם "ארגונים", עלולות לגרור תגובות מצד ישראל כלפי צבא לבנון, "ייתכן שישראל דוחפת את אותם ארגונים לירות רקטות אל צפון ישראל, כדי שהם יוכלו לתקוף את צבא לבנון. לא נשלח את חיילינו למלכודת ישראלית".  

  

שר החוץ הלבנוני, פאוזי סאלוח, אמר שמועצת הביטחון של האו"ם אחראית לאכוף את הפסקת האש. "אם ישראל תמשיך בהפרה של הסכם הפסקת האש, זו תהיה אחריותה של מועצת הביטחון לנקוט בפעולה ולדרוש מישראל להפסיק זאת", אמר בתום פגישה עם נציג האו"ם, טרייה לארסן. "אחת הנקודות החשובות שדנו בהן היתה המשך המצור הישראלי על הנמלים ונמלי התעופה בלבנון. המשלחת המכובדת הבטיחה לטפל בנושא זה בביקורה בישראל".

 

מוקדם יותר תקף ראש ממשלת לבנון, פואד סניורה, את הפעולה ואמר כי "מדובר בהפרה של הפסקת האש". חבר פרלמנט לבנוני מטעם חיזבאללה, מוחמד חיידר, אמר לאל ג'זירה כי "הפעולה בוצעה אולי מתוך ניסיון לכסות על הכשלונות של האויב והיא מעידה על המצוקה שלו. ייתכן שהפעולה באה בעקבות האיומים של ראש ממשלת האויב לפגוע בבכירי חיזבאללה בכל מקום". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
חיילים לבנונים
צילום: איי פי
צילום: איי פי
הפריסה בלבנון
צילום: איי פי
מומלצים