שתף קטע נבחר

סניורה: להפוך את הטרגדיה להזדמנות לשלום

לאחר שסייר בחורבות במעוזי חיזבאללה בדרום ביירות, משגר הערב ראש ממשלת לבנון, פואד סניורה, מסר של פיוס ואומר כי "אם ישראל תנהג בחוכמה, אפשר יהיה להפוך את הטרגדיה להזדמנות לשלום". שליח האו"ם, טריה לארסן, שביקר בביירות נשמע פחות אופטימי: "המצב אינו יציב ויכול לצאת משליטה"

ראש ממשלת לבנון, פואד סניורה, משגר הערב (יום א') מסר של פיוס ואומר בביירות: "אני חושב שאם ישראל תנהג בחוכמה, הדבר ייצור אפשרות להפוך את הטרגדיה שעברה על לבנון להזדמנות להתקדם לעבר שלום אמיתי". הוא קרא לקהילה הבינלאומית "לעשות הכל כדי להציל את לבנון".

 

לדבריו, "לבנון ספגה אבידות כבדות והקהילה הבינלאומית צריכה לפעול לטובת לבנון ולהציל את המדינה מהטרגדיה הזו". הוא העריך את הנזק שנגרם ללבנון במיליארדי דולרים. סניורה סייר לראשונה מאז המלחמה בפרבר הדרומי של ביירות ("הדחייה"). לצדו סייר יו"ר הפרלמנט, נביה ברי, המקורב לחיזבאללה.


סניורה בביקור בדחייה  (צילום: רויטרס)

 

סניורה הוסיף כי "כל הלבנונים מסכימים שהם ימשיכו לעמוד מול התוקפנות הישראלית. ביחד נבנה את לבנון, יחד נעמוד איתן ונבנה מחדש את מדינתו למרות התוקפנות הישראלית ולמרות האלימות של האויב". ראש הממשלה הלבנוני הוסיף כי היקף ההריסות בדחייה מעיד על היקף הפשעים והשנאה של ישראל.

 

חבר הפרלמנט מטעם סיעת חיזבאללה, עלי עמאר, שנלווה לסניורה בסיור, אמר: "הדחייה, דרום לבנון ובקעת הלבנון הם חלק בלתי נפרד מלבנון. לא נאפשר לאויב הישראלי ולמי שעומד מאחוריו לפגוע באחדות הלאומית שלנו".

 

לארסן: הפסקת האש עלולה להתמוטט

שליח האו"ם למזרח התיכון, טרייה לארסן, אמר היום בביירות כי הפסקת האש בין ישראל לחיזבאללה עלולה להתמוטט. "לצערנו המצב אינו יציב ויכול לצאת משליטה בשבועות או בחודשים הקרובים". עם זאת הוא הוסיף כי הפסקת האש מעניקה לממשלת לבנון הזדמנות טובה להרחיב את ריבונותה לכל שטח המדינה.

 

במהלך דבריו פנה שליח האו"ם לכל הפלגים בלבנון. "לכן חשוב שכל המפלגות בלבנון יפעלו בצורה הטובה ביותר על-מנת לתת לצבא לבנון את האפשרות להתפרס לאורך הגבולות, ובמיוחד בדרום המדינה".

 

לארסן, התייחס אתמול לפעולת הקומנדו באזור בעל בק, ואמר כי "אם מה שדווח נכון, זו הפרה ברורה של הפסקת האש". בראיון לרשת הטלוויזיה הלבנונית LBC אמר שליח האו"ם למזרח התיכון כי אין לו אמצעים לבדוק את המידע, ולכן הוא מתבסס על הדיווחים בתקשורת. אתמול נועד לארסן עם שורת אישים בכירים בלבנון, בהם ראש הממשלה, שר ההגנה ושר החוץ. היום הוא צפוי להגיע לישראל עם ראש הצוות השליחים של מזכ"ל האו"ם למזרח התיכון, ויג'אי נמביאר. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
פואד סניורה מבקר בהריסות
צילום: איי פי
צילום: איי פי
מצב לא יציב. לארסן
צילום: איי פי
מומלצים