שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צבא ארה"ב מציג: אונס והתעללות בלשכות הגיוס
  עשרות חיילים כבר הורשעו ונענשו בפרשת ההטרדה המינית הגדולה בצבא האמריקני: יותר ממאה צעירות שביקשו להתגייס נאנסו על ידי הבוחנים כחלק מהליך הקבלה. "לחייל שגייס אותי היה את כל הכוח בידיו, הוא היה אחראי על העתיד שלי ובטחתי בו", מספרת קורבן להטרדה

  הטרדה מינית בצבא ארצות הברית: למעלה מ-100 צעירות שביקשו להצטרף לשורות הצבא האמריקני בשנה האחרונה הוטרדו מינית על ידי החיילים שבחנו אותן. בדיקה של סוכנות הידיעות איי.פי שפורסמה היום (ב') חושפת עדויות קשות לפיהן הנשים נאנסו על כורסאות לשכות הגיוס, הותקפו במכוניות ממשלתיות והוטרדו בבחינות הקבלה. 

   

  מממצאי החקירה עולה שעשרות חיילים שהופקדו על גיוס הצעירות לצבא ניצלו את מעמדם ותקפו אותן מינית. בשנה האחרונה, לפחות 35 מגייסים מקרב חיילי חיל היבשה, 18 נחתים ו-12 מגייסים מחיל האוויר הואשמו ונענשו לאחר שהורשעו בהטרדה מינית של מגוייסות פוטנציאליות.

   

  "אסור לתת לדברים כאלו לקרות",סיפרה מגוייסת בת 18 שהיתה קורבן להטרדה."לחייל שבחן אותי היה את כל הכוח, כל עתידי היה מופקד בידיו ובטחתי בו".

   

  בצבא ארצות הברית מתייחסים למקרה זה במלוא הרצינות: "ננקוט בכל הפעולות הדרושות כדי להעניש את החיילים", אמר מפקד

  כוחות הגיוס בבסיס באינדיאנה, איוון דנטון. "המדיניות שכרגע הנהגנו היא שלראשונה החיילים הגברים האחראים על הגיוס באינדיאנה לא יכולים להיות לבד במשרדים, במכוניות או בכל מקום אחר עם מגוייסות לעתיד, ואם ייתפסו הם יוענשו באופן מיידי. גם אם ישמעו על חייל אחר המטריד מגויסת פוטנציאלית ולא ידווחו על כך הם יענשו".

   

  התוצאות לפי דנטון, מוכיחות את עצמן, "מספר התלונות פחת באופן משמעותי. נראה כאילו כל תרבות הגיוס שלנו משתנה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רויטרס
  חיילים אמריקנים. התופעה פשטה בכל הבסיסים ברחבי ארה"ב
  צילום: רויטרס
  מומלצים