שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  אושר: מילואימניקים לא ייקנסו על איחור בתשלומים

  שר הביטחון הפעיל חוק הפוטר חיילים שגוייסו למילואים במלחמה בצפון מתשלום קנסות וריביות על איחור בביצוע תשלומים שאינם יכולים לבצע. במהלך המלחמה פנו חיילים במילואים לפרץ וביקשו ממנו לחתום על הצו, ואתמול הוא נענה לבקשתם

  שר הביטחון עמיר פרץ חתם אתמול (ד') על צו לשעת חירום לפיו חיילי המילואים, ששירתו במלחמה בצפון, יזכו ל"הארכת מועדים": פטור מלא מתשלום קנסות וריביות על התקופה בה שירתו במילואים במלחמה.

   

  לדברי גורמים במערכת הביטחון, מדובר בפעם הראשונה בתולדות המדינה בה ניתן לחיילים פטור כזה.

   

  הצו מעניק את הפטור גם למי שנקרא לעבודה לפי הוראת משרד התמ"ת, בשל המצב המיוחד שהוכרז בעורף בין התאריכים 17 ביולי ל-20 באוגוסט.

   

  בשנת 1974, אחרי מלחמת יום כיפור, נחקק חוק המאפשר "הארכת מועדים" לתשלומים שחיילי מילואים חייבים בהם במקרה של גיוס רחב וארוך במילואים. הפטור מותנה בכך ששר הביטחון יכריז על גיוס המילואים כגיוס חירום.

   

  חוק הארכת מועדים נועד לאפשר לחיילים במילואים, שאינם יכולים לשלם את חובותיהם, לדחות את תשלום החובות עד אחרי המלחמה. לפי החוק, מקבלים חיילי המילואים והעובדים בצווי חירום פטור מכל תשלום חוב שאינם יכולים לשלם - מתשלום ועד בית ועד קנסות חניה - עד 30 יום אחרי שחרורם.

   

  כפי שפורסם ב-ynet, פנה פורום החפ"שים (חפ"ש = חייל פשוט) לזכויות חיילי המילואים לפרץ במהלך המלחמה וביקש ממנו להחיל את החוק. פרץ התמהמה באישור החוק, והדבר עורר מחאה פומבית של חיילי מילואים עוד במהלך המלחמה.

   

  במהלך המלחמה התקבלו במערכת הביטחון ובכלי התקשורת תלונות רבות של חיילי מילואים, שקיבלו דרישות אבסודריות לתשלום חובות בזמן שירותם.

   

  מפורום החפ"שים נמסר בתגובה כי "טוב מאוחר מאשר לעולם לא, אך חבל על התגובה הצינית שקיבלנו כשפנינו לראשונה".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: דובר צה"ל
  חיילי מילואים. פטור מתשלום קנסות
  צילום: דובר צה"ל
  מומלצים