שתף קטע נבחר

לבני: חיזבאללה יהיה גורם פוליטי כאשר יפורק

שרת החוץ נפגשה ברומא עם עמיתה האיטלקי וקראה לקהילה הבינלאומית לגלות נחישות בשיגור הכוח הרב-לאומי. לדבריה, לאחר שחיזבאללה יפורק מנשקו, "הארגון יהפוך לחלק מהפוליטיקה הלבנונית"

שרת החוץ, ציפי לבני, אמרה אחר הצהריים (יום ה') כי "לאחר השינויים שתחולל החלטת האו"ם והתפרקות חיזבאללה מנשקו, הארגון יהפוך לחלק מהפוליטיקה הלבנונית". כך דיווח אתר האינטרנט של העיתון האיטלקי "לה רפובליקה".  

 

לבני אמרה את הדברים במסיבת עיתונאים משותפת ברומא עם שר החוץ האיטלקי, מאסימו ד'אלמה, שנערכה בתום פגישתם. עוד אמרה כי "האינטרסים של הלבנונים והישראלים דומים לאלו של הקהילה הבינלאומית" וכי "ישראל מוכנה לסייע לקהילה הבינלאומית ביישום החלטת האו"ם".

 

היא קראה להקים במהרה את הכוח הרב-לאומי, "גם הקיצונים שרוצים להבעיר את האזור בלהבות עוקבים אחרינו. זו שעת מבחן לקהילה הבינלאומית, ונשאלת השאלה האם הקהילה הבינלאומית מוכנה להראות נחישות כדי ליישם את החלטותיה".

 

שר החוץ האיטלקי אמר ללבני כי הוא "מאשר את כוונת איטליה לשלוח כוח צבאי משמעותי ואפקטיבי לכוח הרב לאומי. בסוף התהליך צריך להגיע למצב בו החיזבאללה יתפרק מנשקו ולבנון תהיה נורמלית ועצמאית". לבני השיבה שיש משוואה בין יישום האמברגו להמשך הסגר וכי אי אפשר לנתק את הזיקה ביניהם.

 

לבני התייחסה גם לנושא הפלסטיני ואמרה שצריך לרכז מאמץ כדי למנוע את הפיכת הרשות לרשות טרור ולעבוד לקראת הסדר עם הפלסטינים. "המדינה הפלסטינית היא התשובה לבעיית הפליטים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים