שתף קטע נבחר

נציגי החטופים: "אולמרט, פקח עיניך"

המטה הציבורי למען השבת החטופים כינס מסיבת עיתונאים בתל-אביב ובה קרא לשחררם באופן מיידי. האלוף במיל' עוזי דיין: "הזמן הוא קריטי - מדינת ישראל לא הצליחה להגיע למצב שבו אנחנו מקבלים סימן חיים". חבר של גלעד שליט תקף את ההחלטה לצאת למבצע צבאי בעקבות חטיפתו: "התגובה סיכנה את גלעד ולא עזרה במאום להחזירו"

נציגים מטעם משפחותיהם של שלושת החיילים החטופים כינסו הערב (יום ה') מסיבת עיתונאים בבית סוקולוב בתל-אביב וקראו להביא לשחרורם המיידי. סרן במיל' יאיר האן, מ"מ בגדוד של שני החטופים אהוד גולדווסר ואלדד רגב, הביע אכזבה מהאופן שבו ניהלה ממשלת ישראל את המלחמה: "אני פונה לראש הממשלה ואומר לו - אנחנו אחריך, אבל פקח את עיניך".  

 

האן הביע אכזבה מתוצאות המלחמה, "יסלחו לי כל החיילים שנלחמו כמו אריות והמשפחות השכולות, אבל אנחנו כעם הפסדנו את המלחמה הזו. לפני 14 שנה אמר לי מפקד בה"ד 1 אלעזר שטרן שזה בסדר ללכת אחרי המפקדים שלך בעיניים עצומות כל עוד אתה פוקח מדי פעם את העיניים לראות אם העיניים שלהם פקוחות לרווחה".

 

האלוף במיל' עוזי דיין שנכח במסיבת העיתונאים הזהיר מפני "סכנה גדולה מאוד. הזמן הוא קריטי - מדינת ישראל לא הצליחה להגיע למצב שבו אנחנו מקבלים סימן חיים. אפשר היה להצליח בכך. חלק מהסכם הפסקת האש היה צריך לכלול את העברת החטופים לשלטונות הלבנונים".

 

לדבריו, "הסכנה הולכת ומתגברת ואם המצב ימשיך כמו שהוא נקבל עוד מקרה של רון ארד ועוד מקרה של רון ארד ועוד מקרה. את זה אנחנו חייבים למנוע". המטה הציבורי למען השבת החטופים הודיע שיארגן עצרת הזדהות גדולה ביום חמישי הבא למען השבתם.  


דיין, בר שלום וברקאי. "בכל יום שעובר הם מתייסרים" (צילום: אלי אלגרט)

 

דיין ציין כי ביום שני הוא מתכוון להיפגש עם שגרירי מדינות המוצבים בישראל המתכוונים לתרום כסף לשיקום לבנון. "אנחנו נאמר להם שייקחו בחשבון שבכסף שלהם ייבנו גשרים ודרכים אך לחיילים שלנו אין פתרון. נדרוש מהם לאמץ את הדרישה להעברת החטופים לממשלת לבנון".

 

המטה הציבורי להשבת החטופים מארגן עצרת הזדהות גדולה ביום חמישי הבא למען השבת החטופים לביתם והמשתתפים במסיבת העיתונאים קראו לציבור להגיע אליה. ירדן גת, חברו של אודי גולדווסר, ביקש מכל אילו שיגיעו לעצרת להביא עימם בלון כחול: "זאת תהיה עצרת שלא נראתה כמותה. זו עצרת שכולם תומכים בה ללא קשר לדעה פוליטית. בסוף העצרת, יפוצצו כל המשתתפים את הבלונים והרעש הזה, אני מקווה, יעיר את כל ישראל, כולל את המנומנמים שם למעלה".

  

"הם לא מיתוס, הם אנשים אמיתיים"

עו"ד הילה ברקאי-ארבל, חברה של אודי גולדווסר, אמרה במסיבת העיתונאים כי המצב הוא קריטי וחייבת להינקט פעולה ממשית לשחרור החטופים. "אנחנו מצפים שישיבו אותם מייד הביתה. עכשיו, מיידית, דחוף. צריך לעשות כל שביכולתנו להחזיר אותם הביתה. אנחנו רוצים אות חיים. כל יום שעובר שאנחנו יושבים פה זה יום שהם יושבים ומתייסרים בשבי. אסור לשכוח שאודי, גלעד ואלדד הם לא מיתוס אלא אנשים אמיתיים", אמרה.

  

בין נציגי המשפחות היה אילן בר שלום ממצפה הילה, בן כיתתו של גלעד שליט מאז בית הספר היסודי. בר שלום ציין כי בשבוע הבא יחול יום הולדתו ה-20 של גלעד שליט ועל אף שהמשפחה סקפטית לגבי החגיגות בשנה הזאת, הם מצפים לחגוג איתו את ימי ההולדת הבאים. "אנחנו נורא נורא רוצים לחזור לחגוג עם גלעד את ימי ההולדת הבאים שלו".

 

הוא התייחס למבצע "גשמי קיץ" שבו פתח צה"ל בעזה בעקבות חטיפתו של גלעד שליט: "התגובה של צה"ל שנכנס בשבוע שגלעד נחטף לתוך עזה סיכנה את גלעד ולא עזרה במאום להחזירו". 

 

שחרורם של חיילי המילואים אלדד רגב ואהוד גולדווסר, שנחטפו על ידי חיזבאללה ללבנון ב-12 ביולי, כלול בפתיח של החלטת האו"ם 1701 שהביאה להפסקת אש לאחר 34 ימי לחימה בין לבנון לחיזבאללה. שלשום קרא שגריר ישראל באו"ם, דני גילרמן, לחברות מועצת הביטחון לעמוד בהסכם ולהביא לשחרור השניים במהרה.

 

שחרורו של החייל גלעד שליט,שנחטף לעזה ב-25 ביוני, לא מופיע בהחלטת האו"ם בנושא. במהלך המגעים על הקמת ממשלת האחדות ברשות הפלסטינית נודע ל-ynet כי נשיא הרשות הפלסטינית, מחמוד עבאס (אבו מאזן), וראש הממשלה הפלסטינית, איסמעיל הנייה, גם בהתקדמות המגעים סביב פרשת חטיפת שליט. בצמרת הרשות מעריכים כי פתרון הסוגיה ייעשה על בסיס שחרור אסירים פלסטינים, בתמורה להעברת שליט לידי מצרים וממנה לישראל. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי אלגרט
עוזי דיין
צילום: אלי אלגרט
צילום: אלי אלגרט
בר שלום. סיכנו את חייו של גלעד
צילום: אלי אלגרט
צילום: אלי אלגרט
ברקאי. הם לא מיתוס
צילום: אלי אלגרט
מומלצים