שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מפקד משטרת מרחב השרון נסע נגד הכיוון
  שוטרי אגף התנועה במרחב ירקון תפסו את תת-ניצב מנשה ארביב מבצע את העבירה החמורה בשדרות רוקח בתל-אביב, ליד הלונה פארק. הוא הגיב: "כמו כל אזרח בישראל אתן את הדין ואשלם את הדו"ח"

  מפקד משטרת מרחב השרון, תת-ניצב מנשה ארביב, נתפס אתמול (שישי) אחר הצהריים כשהוא נוסע על אופנועו נגד כיוון התנועה בשדרות רוקח בתל-אביב ונקנס ב-500 שקלים.

   

  שוטרי אגף התנועה במרחב ירקון הם שתפסו את ארביב מבצע את העבירה החמורה. השוטרים היו בפעילות שגרתית בשדרות רוקח סמוך ללונה-פארק, כאשר הבחינו ברוכב אופנוע הנוסע נגד כיוון התנועה. הם אותתו לנהג לעצור, וכשזה עצר והוריד את הקסדה, נדהמו לגלות שמדובר בלא אחר מאשר מפקד מרחב שרון של המשטרה.

   

  השוטרים החליטו, למרות דרגתו של ארביב, לקנוס אותו כאחד האדם, והוא קיבל דו"ח בסך 500 שקלים. משטרת מחוז תל-אביב אישרה את פרטי הפרשה. שדרות רוקח בתל-אביב מהוות עורק תנועה ראשי, ובנסיבות אחרות, היתה עלולה העבירה הזו לעלות בחיי אדם. ארביב אמר בתגובה: "כמו כל אזרח בישראל אתן את הדין ואשלם את הדו"ח".

   

  תת-ניצב ארביב נחשב במשטרה לקצין טוב ומוערך מאוד. גם הקידום שלו יחסית לקצינים אחרים היה מהיר בשנים האחרונות מהיר. ארביב היה בתחילה קצין במג"ב עד שעבר למשטרה הכחולה. בין תפקידיו: מפקד משטרת טייבה, שם במסגרת תפקידו הצליח לעשות סולחה בין שתי משפחות עבד אל-קאדר ומשפחת חרירי, ובעקבות הסולחה הופסקה המלחמה שגבתה נפגעים בנפש.

   

  בתום תפקידו בטייבה עבר למשטרת מחוז תל-אביב ושימש מפקד משטרת מרחב ירקון, אז קיבל את דרגת הניצב משנה שלו. לאחר מכן מונה לתפקיד מפקד היחידה המרכזית של מחוז מרכז, שחשפה הרבה פרשיות פשע וסמים. בין הפרשיות הבולטות שהימ"ר בפיקודו פיענח היה ירי לעבר שוטר באזור השפלה. היורה נעצר בחו"ל לאחר חקירה חובקת עולם.

   

  בנובמבר 2004 קיבל ארביב את דרגת התת-ניצב ומונה למפקד משטרת מרחב שרון במקום תת-ניצב עמיחי שי שמונה למפקד היחידה הארצית לחקירות בינלאומיות. השמועות במשטרה אמרו שיש כוונה למנותו בסוף הקדנציה למפקד היאחב"ל, אך לשמועות הללו אין אישור רשמי.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רענן בן צור
  תת ניצב מנשה ארביב. נגד הכיוון
  צילום: רענן בן צור
  מומלצים