שתף קטע נבחר

ח"כ אברהם למזוז: מהן סמכויות הנשיא כעת?

יו"ר ועדת הכנסת ביקשה ממזוז לקבל חוות דעת בעניין סמכויות הנשיא לנוכח החקירה המתנהלת נגדו. הערב יפגשו חוקריו של קצב עם היועץ המשפטי לממשלה לשיחת עדכון

יו"ר ועדת הכנסת, ח"כ רוחמה אברהם, פנתה היום (ב') ליועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, בבקשה לקבל חוות דעת בעניין סמכויותיו של נשיא המדינה, משה קצב, לאור החקירה המתנהלת נגדו. המהלך נועד כדי לאפשר לוועדת הכנסת לשקול את אפשרויות הפעולה העומדות בפניה בעניין.

 

ח"כ אברהם הסבירה: "כדי לאפשר לוועדה לשקול את אפשרויות הפעולה שבפניה, לאור החקירה הנמשכת כנגד נשיא המדינה, על היועץ המשפטי לממשלה להניח בפני וועדת הכנסת את האפשרויות בדבר המשך החזקת הנשיא וסמכויותיו". לדברי יו"ר ועדת הכנסת, בחוק יסוד נשיא המדינה נקבע כי הוועדה יכולה לאשר נבצרות ארעית או להכין הצעה להעברת הנשיא מכהונה. "חברי כנסת בוחנים את אפשרויות הפעולה להביא להפסקת כהונתו או להשעייתו של נשיא המדינה", אמרה.

 

בשבוע שעבר הגישה ח"כ אברהם הצעת חוק לביטול מוסד הנשיאות. תרומת מוסד הנשיאות לדמוקרטיה הישראלית אינה מצדיקה את המשך תפעול מוסד יקר ובלתי רלוונטי זה", אמרה אברהם שהציעה להעביר את סמכויות הנשיא במתן החנינות לנשיא בית המשפט העליון.

 

הערב אמורים חוקריו של קצב ומפכ"ל המשטרה, משה קראדי, להיפגש עם היועץ המשפטי לממשלה, לשיחת עדכון בנושא. בפגישה ישתתף גם פרקליט המדינה, ערן שנדר. החוקרים יציגו את החומר והראיות לכאורה שנאספו עד כה בחקירת הנשיא.

 

אתמול פרסם "ידיעות אחרונות" חלקים מגרסתו של הנשיא קצב. בין היתר אמר שלא ייתכן שאנס את א' בלשכתו, כי יש שם מבקרים בכל שעות היום, "אשתי גילה מגיעה לבקר בלשכה וגם הבן שלי אריאל נכנס אלי לביקורים. אם היינו שם, כולם היו יודעים מזה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
חוות דעת. אברהם
צילום: גיל יוחנן
צילום: גדי קבלו
משה קצב
צילום: גדי קבלו
צילום: גיל יוחנן
ייפגש עם החוקרים. מזוז
צילום: גיל יוחנן
מומלצים