שתף קטע נבחר

קראדי והחוקרים עידכנו את מזוז בפרשת הנשיא

המפכ"ל הגיע ללשכת היועץ המשפטי לממשלה, ועדכן אותו במצב החקירה של האזרח מספר 1. בשבוע הבא ייחקר קצב בשלישית בלשכתו

לאן הולכת חקירת הנשיא - והאם תגיע לכדי כתב אישום? שאלה זו מונחת לפתחו של היועץ המשפטי לממשלה, בכפוף להמלצת המשטרה.

 

אחר הצהריים (יום ב') הגיעו ללשכתו של מני מזוז המפכ"ל, רב-ניצב משה קראדי; ראש אגף החקירות והמודיעין, ניצב יוחנן דנינו; וכן ראש צוות החוקרים המיוחד, תת-ניצב יואב סגלוביץ'. השלושה עידכנו את מזוז במצב החקירה והממצאים שעלו עד כה.  

 

לפני כניסתו ללשכת היועץ אמר רב-ניצב קראדי: "הוזמנו על-ידי היועץ המשפטי לממשלה, נעדכן אותו בממצאי החקירה עד כה. כיוון שמדובר בחקירה רגישה - לא נתייחס מעבר לכך". גם בתום הפגישה סירבו בכירי המשטרה לשוחח עם הכתבים.  

 

במהלך הפגישה נדון גם נושא הפרסומים מחקירות המשטרה - וההדלפות. האפשרות שהנשיא ייחקר בפוליגרף לא עלתה בדיון.

 

אחד מעוזריו של היועץ המשפטי לממשלה, עו"ד רן נזרי, העביר לאחר הפגישה מכתב לפרקליטיו של הנשיא, עו"ד ציון אמיר ופרופ' דוד ליבאי, בו השיב על תלונותיהם על ההדלפות מחקירת המשטרה בעניינו.

 

"היועץ המשפטי לממשלה רואה את תופעת פרסום המידע מחקירות כתופעה פסולה ובעייתית שיש לשרשה, לפחות ככל שהדבר תלוי במערכת אכיפת החוק. מסר זה הועבר זה מכבר לכלל הגורמים הנוגעים בדבר".

 

נזרי כתב כי הנושא נידון בישיבת העדכו וכי היועץ המשפטי אינו מתכוון לפתוח חקירה בנושא: "המידע שפורסם מצוי בעיקרו גם בידי מעורבים ובעלי אינטרסים הנוגעים לפרשה ולפיכך איננו מוצאים לנכון לייחס את הפרסומים לגורמי האכיפה". 

 

בשבוע שעבר נחקר משה קצב באזהרה פעמיים בלשכתו, בקומה השנייה של בית הנשיא בירושלים. הוא נשאל שאלות נוקבות על טיב יחסיו עם המתלוננת א', שטענה כי אנס אותה. קצב הכחיש מצידו את כל טענותיה, כשהוא מזכיר כי רעייתו ועובדי בית הנשיא נמצאים כל העת בסמוך.  

 

היום יצא הנשיא עם בני משפחתו לחופשה בכינרת, כדי לקחת פסק זמן קצר מהדרמות שמלוות אותו מאז הגיע בעצמו ליועץ המשפטי לממשלה, וטען באוזניו כי הוא נסחט בידי א'. בשבוע הבא הוא ייחקר בשלישית בלשכתו.    

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודי ועקנין
בידיים שלו: תנ"צ סגלוביץ' מתייצב בבית הנשיא
צילום: דודי ועקנין
קפיצה קטנה לכינרת: גילה ומשה קצב
צילום: חגי אהרון
מומלצים