שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  התיאטרונטו עובר לעכו

  למרות ההצלחה הרבה שרשם הפסטיבל בשנה שעברה עם המעבר למרכז סוזן דלל, החליטה ההנהלה להעתיק את הפעילות לעיר הצפונית. במינהל תרבות אומרים: זו חלק ממגמה להפוך את עכו לעיר פסטיבלים

  פסטיבל התיאטרונטו ייערך בחודש מרץ הקרוב בעיר עכו. הפסטיבל להצגות יחיד, שהחל את דרכו במרכז סוזן דלל, אומץ על ידי תיאטרון הבימה וחזר בשנה שעברה לנווה צדק, עובר שוב דירה - הפעם במטרה לסייע להפוך את העיר למרכז פסטיבלי ליצירה ישראלית מקורית.

   

  הפרטים הטכניים עדיין לא נסגרו, אך במפגש שנערך בשבוע שעבר בין מייסד ומנהל התיאטרונטו, יעקב אגמון לראש עיריית עכו, שמעון לנקרי, התקבלה החלטה עקרונית בנושא המעבר. מיכה ינון, ראש מינהל תרבות, התומך בפסטיבל וביוזמה, אמר היום: "משרד התרבות סימן את עכו כמרכז בינלאומי לפעילות תיאטרונית שתתקיים לאורך כל השנה ולא רק כהבלחה חד שנתית במסגרת הפסטיבל לתיאטרון אחר. לטובת כך נגדיל את הסיוע הכספי שמעניק המשרד לפסטיבל ונפנה לעיר יוזמות הפקתיות מקוריות".

   

  אגמון, שקשור במספר מפעלי תרבות בעכו, בהם אירועי "לילות עכו" שהפיק והפסטיבל לתיאטרון אחר אותו ניהל אמנותית לאורך שנים, מתייחס בחיוב לחזון. "כבר בתקופה שבה ניהלתי את פסטיבל עכו אמרתי שהעיר הזו צריכה להפוך למרכז בינלאומי ליצירה תיאטרונית. זה רעיון מצוין שהגיע הזמן ליישם. המעבר של התיאטרונטו לעכו נראה לי בהחלט מעניין גם בגלל סגירת המעגל האישית, גם בזכות החזון וגם בשל העובדה שחללי העיר העתיקה מתאימים בדיוק לאווירה האינטימית שנדרשת להצגות יחיד. עכו היא עיר עם ארומה אירופית והכוונה היא לקיים בשנת 2008 פסטיבל תיאטרונטו בינלאומי בשיתוף עם האיחוד האירופי. עצם העובדה שמדובר בעיר שמוכרזת על ידי אונסקו כעיר לשימור תקל על שיתוף הפעולה".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים