שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  בכרמיאל אחרי המלחמה

  הסתיימו ההכנות לפסטיבל המחולות, שנדחה בשל המלחמה בצפון וייערך בסוכות בכרמיאל. "את הפסטיבל הזה אי אפשר להפסיק", אמר ראש העיר

  חודש לאחר תום המלחמה בצפון הסתיימו ההכנות לקראת פסטיבל המחולות בכרמיאל, שייפתח ב-10 באוקטובר ויימשך שלושה ימים. הפסטיבל, שנדחה בשל המלחמה בצפון, יציע גם הפעם 72 שעות של ריקוד לסוגיו. "את הפסטיבל הזה אי אפשר להפסיק", אמר עדי אלדר ראש עיריית כרמיאל, "בזמן המלחמה הפכה כרמיאל, כמו שאר ערי הצפון, לחזית וספגה מטחי טילים שגרמו להרס ולנפגעים אבל אנחנו חזקים.

   

  "אנו מצפים לאלפי רוקדים, רקדנים ושוחרי מחול, וכמחוות תודה שלחנו זוג הזמנות לכל משפחה ממרכז הארץ שפתחה את דלתה וארחה תושבים מכרמיאל בתקופת המלחמה".

   

  שינוי התאריך לא השפיע, כך מסתבר, על היקף המופעים בפסטיבל, למעט שינויים מסוימים שנבעו מאילוצי לוחות זמנים, כך למשל של להקת המחול "קים תאי הון" מקוריאה אשר נאלצה לבטל את הביקור בישראל ולהקת "אקרו ראפ" מצרפת. את מקומם תתפוש להקת בלט ריגה מלטביה, שתקיים מופע יחיד של "שלגיה ושבעת הילדים" על פי האחים גרין.

   

  במסגרת מופעי הפולקלור ביטלו את השתתפותן להקת "מיסטראל" מהונגריה ולהקת הפולקלור של קוריאה. בין להקות הפולקלור שאישרו את השתתפותם בפסטיבל יהיו נציגי גרוזיה, סרביה וטורקיה. רשימת המופעים שנוספו בפסטיבל כוללת את "דקה דאנס 2006" בביצוע להקת אנסמבל בת שבע, "שייקר" של להקת ענבל פינטו ואבשלום פולק ו"מיידעלא" של הכוריאוגרפית רקדנית סילבי בארו.

   

  מנכ"ל הפסטיבל, אהרון סולומון, הוסיף ואמר: "אין לנו ספק שהאהדה לה זוכים תושבי הצפון תביא לכמות עצומה של מבקרים בכל הפסטיבלים. אנחנו צופים השנה יותר אנשים מבכל השנים האחרונות בכלל האירועים ולא רק בכרמיאל". 80 מופעים ואירועים ייערכו השנה בכרמיאל, זאת לצד ההרקדות המסורתיות שיימשכו ללא הפסקה במשך שלושה ימים. בין המשתתפים השנה בפסטיבל להקת הבלט הישראלי, להקת המחול הקיבוצית, להקת טררם, להקת כרמון, להקת הפלמנקו "קומפאס" ולהקתו של אמיר קולבן ביצירה "ארבע העונות", המלווה במוזיקה חיה בביצוע תזמורת הקאמרטה הישראלית ירושלים.

   

  במסגרת האירועים המיוחדים תציין תזמורת נצרת 15 שנים להיווסדה בערב מוזיקלי חגיגי שיוקדש למוזיקה ערבית קלאסית בהשתתפות הזמרות איהב בטחיש וגלית גיאת. ערב מיוחד יוקדש לזכרה של כלת פרס ישראל הזמרת שושנה דמארי שהלכה השנה לעולמה.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים