שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  הוטרדת מינית? ח"כ שרוני מקציב לך חודש

  בתום דיון בוועדת הכנסת שאישר את נבצרותו של נשיא המדינה, העלה ח"כ מסיעת הגמלאים הצעה מופלאה לחוק חדש: להגביל את פרק הזמן שבו תוכל אשה להגיש תלונה על הטרדה מינית לחודש. שרוני: "שלא ידברו איתי על טראומה"

  ריבוי תלונות נגד אישי ציבור? שר המשפטים מסתבך? הנשיא בצרות? לח"כ משה שרוני פתרונים. חבר הכנסת מטעם סיעת גיל (הגמלאים) הודיע היום (ד'), בתום ישיבת ועדת הכנסת, כי בכוונתו להגיש הצעת חוק, לפיה אשה שעברה הטרדה מינית תהיה מחויבת להגיש תלונה במשטרה תוך חודש. מי שתאחר - לא תוכל לזכות לטיפול משטרתי בתלונתה.

   

  תחילה הציע ח"כ שרוני כי פרק הזמן יעמוד על 48 שעות בלבד. זמן קצר לאחר מכן, שינה את דעתו ואמר כי פרק הזמן יהיה 96 שעות. בסופו של דבר החליט כי אשה שהוטרדה מינית תוכל להגיש תלונה תוך חודש, ולא - לא ידונו בעניינה. החוק בישראל קובע כי אין הגבלה למשך תקופת הזמן שעוברת בין מועד ביצוע העבירה למועד הגשת התלונה.

   

  הדברים נאמרו בתום הישיבה הממושכת בוועדת הכנסת בה אושרה לנשיא המדינה, משה קצב, נבצרות זמנית מלכהן בתפקידו, בזמן השבעת השופטת דורית בייניש לנשיאת בית המשפט העליון. לפיכך, את הנשיאה הבאה תשביע הנשיאה הזמנית - יו"ר הכנסת, דליה איציק.

   

  בשיחה עם ynet הסביר שרוני למה בכוונתו להגיש את ההצעה. "הגעתי למסקנה כי צריך לעשות תיקון לחוק, לא בעקבות הדיון שהיה בעניינו של הנשיא, אלא חשבתי על זה קודם לכן כשנבחרתי לכנסת". לדבריו, לא יכול להיות שאשה תתלונן על המעשים זמן רב לאחר שבוצעו. "לא יכול להיות זמן בלתי מוגבל, צריך שיהיה זמן סביר. שלא ידברו איתי על טראומה, כי אם המתלוננת באה לאותו מקום עבודה שבו נגרמה לה טראומה - אז מה זה אומר? שלושים יום זה זמן סביר, זה לא יכול להיות אחרת. אני בטוח שהכנסת תאשר את התיקון לחוק".

   

  שרוני התייחס גם לכתב האישום שהוגש נגד שר המשפטים לשעבר, חיים רמון. "כל מי שביצע מעשה מגונה – שייענש בכל חומרת הדין. עם זאת, בסוף יראו כולם שאת כתב האישום נגד ח"כ רמון יבטלו. יש שמה בקיעים די רציניים. איפה נשמע שהמתלוננת נמצאת בחו"ל במקום להחזיק אותה בארץ. עוד צריך להביא אותה למשפט על חשבון המדינה. מבזבזים כספי ציבור על זה?".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים