שתף קטע נבחר

"מזוז לא ידע שמדובר ברמון כשהורה על חקירה"

בהודעה נדירה לעיתונות דוחה לשכת היועץ המשפטי כל האשמה בדבר שיקולים זרים שהנחו את מזוז כשהורה לחקור את התלונות נגד רמון. "המידע שנמסר ללשכת היועץ המשפטי על ידי המשטרה באותה העת היה על מעשה שביצע שר בממשלה נגד חיילת", מבהירים שם

היועץ משיב מלחמה: עם הגשת כתב האישום נגד שר המשפטים חיים רמון בעבירות של הטרדה מינית, הרימו רבים גבה. מינוייה הקרב של דורית בייניש לנשיאת בית המשפט העליון, והלבטים שפיזר רמון באשר למינוי גרמו לרבים לטעון כי שיקולים זרים הנחו את התביעה בטיפול בתיק. הודעה חריגה לעיתונות שפרסמה לשכת היועץ מנסה להשיב להאשמות.

 

"בעת קבלת ההחלטה לגבות גירסה מהמתלוננת, כלל לא ידעו היועץ המשפטי ופרקליט המדינה כי מדובר בשר המשפטים דאז, חיים רמון. המידע שנמסר ללשכת היועץ המשפטי על ידי המשטרה באותה העת היה על מעשה שביצע שר בממשלה נגד חיילת, לפני ישיבת הממשלה, בסמוך לאירוע החטיפה בגבול לבנון".

 

ההודעה, כך מדגישים בלשכת מזוז, פורסמה "בעקבות פרסומים בלתי-מדוייקים ומגמתיים, חוזרים ונשנים, בעניין קבלת ההחלטות סמוך להגשת כתב האישום נגד שר המשפטים לשעבר, חיים רמון. אנו מבקשים להביע את הסתייגותנו מן הטענות כאילו הופעל לחץ בלתי-ראוי על המתלוננת להגיש תלונתה...."

 

"אנו גם דוחים מכל וכל את הנסיון לייחס לאנשי מערכת אכיפת החוק, חוקרים ופרקליטים, שיקולים זרים בעת קבלת החלטותיהם, והכל על בסיס מידע חלקי וסלקטיבי", הוסיפו.

 

בפרקליטות מבהירים כי "כתב האישום הוגש לאחר שכל הגורמים הרלבנטיים המעורבים בתיק במשטרה ובמשרד המשפטים, בלי יוצא מן הכלל, השתכנעו שחומר הראיות מקים סיכוי סביר להרשעה, ומחייב הכרעה שיפוטית ברורה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
בלי שיקולים זרים. מזוז
צילום: גיל יוחנן
צילום: ניב קלדרון
לא ידעו שזה הוא. רמון
צילום: ניב קלדרון
מומלצים