שתף קטע נבחר

רקטת קסאם נחתה בשכונת מגורים בשדרות

סמוך ל-7:00 החריד פיצוץ עז את העיר הדרומית. רקטת קסאם נחתה בכביש בלב שכונת מגורים; במד"א טיפלו בפצוע קל ובמספר נפגעי חרדה, בהם ילדים. עד ראייה: "הפצוע נפגע כשישב ברכב וניצל בזכות כריות האוויר שנפתחו"; נזק קל נגרם למכוניות ובתים. רקטה נוספת נחתה בקיבוץ גבים ואחרת ליד נתיב העשרה

בצל המגעים עם הפלסטינים, נמשך הירי לעבר הנגב: אדם נפצע הבוקר (יום א') באורח קל מרסיסים ושניים אחרים לקו בחרדה כתוצאה מפגיעת רקטת קסאם בשכונת מגורים בדרום שדרות. הנפגעים טופלו על ידי צוותים רפואיים של מד"א. רקטה נוספת נחתה בקיבוץ גבים והסבה נזק לרכוש וללול תרנגולות. רקטה שלישית נחתה בשטח פתוח סמוך לנתיב העשרה.

 

הרקטה הראשונה נורתה לעבר העיר סמוך לשעה 7:00, נחתה על הכביש בצומת הרחובות סיני ונתן אלבז וגרמה נזק למספר מבנים וכלי רכב. תושב אחד נפגע ועוד מספר תושבים - חלקם ילדים - לקו בחרדה. צוותי מד"א טיפלו בנפגעים ופינו אותם לבית החולים ברזילי באשקלון. בנוסף נפגע כבל חשמל ומספר בתים ברחוב נותקו זמנית מן הזרם. 

 

פרוספר פרץ, המתגורר באזור הנפילה בשדרות, תיאר הבוקר: "שמענו פיצוץ חזק מאוד, כל הבית רעד, גם השמשות. זו שעה שבה הילדים נוסעים לבית הספר ולמזלנו הרב נגרם רק נזק עם פצוע קל ועוד כמה פצועי חרדה, זה היה מבהיל מאוד".

 

אלברט גבאי סיפר כי האיש שנפגע מרסיסים יצא בזמן הנפילה יחד עם דודו בן ה-80 אל בית הכנסת. "כשהם נכנסו לרכב והתכוננו לנסוע הם חשו פתאום פגיעה חזקה ולמזלם הרב כריות האוויר נפתחו, זה כנראה מה שהציל אותם. הם היו בטוחים שמדובר במישהו שנכנס בהם ולקח להם כמה שניות להבין שזו היתה פגיעה של רקטת קסאם. זה היה מחזה מדהים, כל הרכב היה מחורר. לדעתי כריות האוויר מנעו מהם פגיעה יותר קשה, בכל האזור נפגעו לא מעט מכוניות מרסיסי הרקטה והפיצוץ הפעם נשמע מאוד חזק".

 

תומר בר ששת, סטודנט משדרות: "עמדתי ממש לא רחוק ממקום הנפילה ונשמע פיצוץ חזק. אם היתה לי אפשרות הייתי עוזב כבר עכשיו את שדרות אבל אני לומד פה באזור, במכללת ספיר. אני מצפה מהממשלה לנקוט בצעדים כואבים וקשים. לא הגיוני שתושבי עזה יישנו בשקט ותושבי שדרות ובהם ילדים, לא יישנו בלילות".

 

אריה כהן מעיד כי למרות הירידה בהיקף השיגורים, התושבים עדיין לא זוכים לשקט מוחלט: "אנחנו שמים לב שהפלסטינים יורים מדי בוקר רקטה אחת או שניים וככה אנחנו מתחילים את היום בשדרות. הפיצוץ היום היה חזק באופן מיוחד ואין לי ספק שלא מדובר ברקטת קסאם רגילה. לצערנו הרב התרגלנו לקולות הפיצוצים".

 

תושבי שדרות מספרים כי עם שדרוגה של מערכת ההתרעה "צבע אדום" בימים האחרונים, נוספו לא מעט מערכות הגברה שכאלו ברחבי בעיר. לדבריהם, החרדה שגורמים הרמקולים מבהילים לא פחות מהקסאמים עצמם והם הקראו למערכת הביטחון להנמיך במעט את עוצמתם.

 

רקטה נוספת, כאמור, נחתה הבוקר בנגב המערבי, בשטח פתוח בקיבוץ גבים. לא דווח על נפגעים, אולם נזק נגרם לטרקטור וכתוצאה מרסיסי הרקטה נגרם נזק גם ללול סמוך. עשרות תרנגולות מתו ונזק נגרם לתשתיות מים וחשמל, כמו גם לציוד חקלאי שהיה באזור. במועצת שער הנגב חוזרים ואומרים כי בניגוד להבטחות קודמות, בוטל חלק ניכר מהתקציבים שיועדו לפיתוח יישובי עוטף עזה ומיגון מבנים ומוסדות באזור.

 

זמן קצר לאחר מכן, נחתה קרטה נוספת בשטח פתוח ליד נתיב העשרה. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

 

שלשום בבוקר נורו שלוש רקטות קסאם מצפון רצועת עזה לעבר ישראל. שתיים מהרקטות נחתו באזור החממות של קיבוץ נתיב העשרה שבנגב המערבי ורקטה נוספת נחתה בשטח פתוח באזור המועצה המקומית שער הנגב. בשני המקרים לא דווח על נפגעים או נזק.

 

ירי הקסאמים כאמור אינו נפסק לחלוטין, אולם בצה"ל מדווחים על ירידה המשמעותית בהיקף השיגורים מרצועת עזה לכיוון שדרות והנגב המערבי.  

 

בחמשת השבועות האחרונים, על פי נתוני צה"ל, נפלו בשטח ישראל עד עשר רקטות בשבוע בממוצע ובפיקוד הדרום מסבירים זאת בפעילות האינטנסיבית של הצבא כנגד ארגוני הטרור בעזה. למרות המספרים הנמוכים, בפיקוד מציינים כי אין כוונה להפסיק את הפעילות המבצעית ברצועה. 


פורסם לראשונה 17/09/2006 07:11

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי אף פי
קסאם בשדרות. ארכיון
צילום: איי אף פי
צילום: ניר וקנין
אחד מכלי הרכב שנפגע
צילום: ניר וקנין
מומלצים