שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הוכרזו הזוכים בפרסי רוזנבלום לאמנויות הבמה

  פרסי מפעל חיים יוענקו לפסנתרן אריה ורדי ולבמאי התיאטרון עודד קוטלר. עוד בין הזוכים הבמאית רות קנר, מעצבת התפאורה בוקי שיף והכוריאוגרפיות נעה ורטהיים ורננה רז

  הפסנתרן אריה ורדי ובמאי התיאטרון עודד קוטלר הם הזוכים השנה בפרסי גוטליב וחנה רוזנבלום על מפעל חיים. הפרסים, בשווי 25 אלף שקל כל אחד, יוענקו בטקס חגיגי שייערך במרכז ענב לתרבות ביום ה', 30 בנובמבר.

   

  ועדת הפרס כללה השנה את ד"ר נורית יערי, חנוך רון, בן עמי ענב, אלדד לידור ונציג המשפחה, דורון רוזנבלום. בנימוקיהם למתן הפרס לפרופסור ורדי כתבו השופטים: "ורדי הוא מהמעמיקים שבפסנתרני ישראל שבכל הזמנים. המורה הגדול שגידל, קידם והעמיק לא רק את הפסנתרנים הטובים שבצעירי ישראל, אלא גם הוביל את הכישרונות הגדולים שבין צעירי סין ואירופה את פסגת הפסנתר העולמי. ורדי הוא מחנך ואיש טלוויזיה שחולל מהפיכה בחיי המוזיקה שלנו כאשר הפך את הקונצרט המוסבר, החי והמצולם כאחד, לתופעת טבע של אמירה מוזיקאלית חדשה, מקורית ושווה לכל נפש".

   

  בנימוקיהם למתן הפרס לעודד קוטלר כתבו השופטים: "קוטלר הוא שחקן ובמאי שתרם רבות להתפתחותו של התיאטרון המקורי בארץ, עודד מחזאים צעירים כחנוך לוין, יהושע סובול והלל מיטלפונקט והקים את הפסטיבל לתיאטרון אחר בעכו".

   

  פרסי רוזנבלום לאמנויות הבמה מוענקים מדי שנה לאמנים מצטיינים בתחומי התיאטרון, המחול והמוזיקה כאות הערכה והוקרה על תרומה יוצאת דופן בתחומים אלה. זוכים נוספים בפרסים השנה הם התפאורנית בוקי שיף, הבמאית רות קנר והכוריאוגרפית ומייסדת להקת "ורטיגו" נעה ורטהיים. לשלוש היוצרות יוענקו פרסים כספיים בסכום 18 אלף שקל כל אחד על עבודתן האמנותית. בנימוקיהם למתן הפרס לוורטהיים הדגישו השופטים את שפתה הייחודית ובעיקר את תרומתה לקהילה. "בעבודתה האמנותית מטפחת ורהטיים פן קהילתי ייחודי על ידי שילוב נכים ואנשים עם מוגבלויות בעבודותיה".

   

  פרס יצירה צעירה בסכום 10,000 שקל הוענק לכוריאוגרפית רננה רז, אותה הגדירו השופטים "מן הכשרונות הצעירים הבולטים בתחום המחול האמנותי. יוצרת מסקרנת, בעלת עולם דימויים ססגוני המשלבת ביצירותיה מרכיבים רבים ומגוונים של התרבות הישראלית בכללותה, באמצעות תיאטרון, טקסים מקוריים ומוזיקה חיה".

   

  פרס יצירה צעירה בתחום המוזיקה הוענק לחברי "הרביעייה הירושלמית": אלכסנדר פבלובסקי, סרגיי ברסלר, עמיחי גרוס וקיריל זלוטניקוב. "חברי הרביעייה הירושלמית עשו את הלא יאומן – הם כבשו את פסגת המוזיקה הקאמרית לא רק בישראל, והפכו למרות גילם הצעיר להיות אחת מרביעיות המיתרים החשובות והמבוקשות ביותר היום בעולם", כתבו השופטים.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  עודד קוטלר. פרס על מפעל חיים
  לאתר ההטבות
  מומלצים