שתף קטע נבחר

עם שפל בסקרים פוסק אולמרט: אני הכי מתאים

"לא הרגשתי שאני צריך להתמודד עם סוג של החלטות שחסר לי משהו כדי שאתמודד איתן", אומר ראש הממשלה בראיון חג ל"ידיעות אחרונות". בגעגועים לניסיון של שרון, הוא מזכיר את מופז, יעלון, חלוץ, קפלינסקי ואדם ותוהה: מי מהם ניהל מערכה תלת-אוגדתית? אבל לפי הסקרים, יש לו סיבה לדאגה בפרוס השנה החדשה: רק 7% מהציבור חושבים שהוא האיש הנכון. 27% רוצים את ביבי

"אני הכי מתאים להנהגה", קובע ראש הממשלה ערב ראש השנה תשס"ז, מול ביקורת ציבורית הולכת וגוברת - ושפל בסקרים. בראיון חג לנחום ברנע ושמעון שיפר ב"ידיעות אחרונות", אומר אהוד אולמרט כי הוא מתבונן על המערכת הפוליטית, כמו גם הצבאית, ולא מוצא אדם המנוסה יותר ממנו בניהול מערכה בסדר הגודל של מלחמת לבנון השנייה.

 

 

בראיון מגן אולמרט על החלטותיו במהלך המלחמה - ומזים את הטענות כאילו לא היה מנוסה די הצורך כדי לקבלן. "לא הרגשתי שאני צריך להתמודד עם סוג של החלטות שחסר לי משהו כדי שאתמודד איתן", הוא אומר.

 

"אני מסתכל על כל המערכת הציבורית הישראלית ועל כל המערכת הצבאית. מישהו שם ניהל מערכה תלת-אוגדתית? מי? שאול מופז? בוגי יעלון? דן חלוץ? משה קפלינסקי? אודי אדם? מי מהם ניהל מערכה בהיקף כזה שיכולתי לומר - עליו אני רוצה להסתמך? האחרון שאפשר היה להסתמך על ניסיונו היה אריאל שרון", כך ראש הממשלה, יותר מחודש לאחר ההכרזה על הפסקת האש.      

 

אולמרט נדרש גם לטענותיו של השר שאול מופז, שסיפר כי בפגישה עם ראש הממשלה ערב היציאה למבצע האחרון, שאל אותו כיצד יסתכל לאמהות בעיניים ונענה: "שאלה טובה". הוא מכחיש את הדברים, וטוען שלא שמע מעולם דברים שכאלה ממופז. את האמירות הקשות של הרמטכ"ל הקודם, משה יעלון, על אובדן חיילים לצורך ספין מושחת ו"הזדמנות צילום", מכנה אולמרט "מרירות ונקמנות".

 

אשר לעסקת השבויים המתגבשת בעניינו של החייל גלעד שליט, לא שולל אולמרט שישראל תשחרר גם אסירים "עם דם על הידיים", כל עוד ייעשה הדבר מול אבו-מאזן. הוא משבח את מלך סעודיה, שעומד מאחורי יוזמת השלום הערבית - זו שעולה כעת שוב על סדר היום.  

 

רק פרץ סופג יותר

ואולם, אם להאמין לסקרים המתפרסים ערב החג בעיתונים, לאולמרט יש סיבות טובות לדאגה: הציבור, מתברר, כבר לא מסכים שהוא

הכי מתאים. מסקר "ידיעות אחרונות" ומכון "דחף" בראשות ד"ר מינה צמח עולה, כי 27% מהציבור סבורים שבנימין נתניהו הוא האדם המתאים ביותר לעמוד בראשות הממשלה. אחריו בסקר נמצא אביגדור ליברמן עם 15%, שלישית - שרת החוץ לבני עם 14%, ורביעי - השר שמעון פרס עם 12% תמיכה. אולמרט מופיע רק במקום החמישי, ורק 7% מהציבור רואים בו את האיש הנכון. השר מופז זוכה ל-5% תמיכה בלבד ואהוד ברק - 3%. את הרשימה סוגר יו"ר העבודה ושר הביטחון, עמיר פרץ, שמסתפק ב-1%.

 

ממצאי הסקר מבוססים על תגובותיהם של 499 אנשים מתוך מדגם מייצג של האוכלוסיה הבוגרת בישראל, והם יפורסמו במלואם במוסף לחג של "ידיעות אחרונות". טעות הדגימה המירבית: 4.5%  

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
לא הרגיש שחסר: אולמרט
צילום: איי פי
צילום: צביקה טישלר
מרירות ונקמנות: יעלון
צילום: צביקה טישלר
צילום: ניב קלדרון
להד"ם: מופז
צילום: ניב קלדרון
צילום: אמיר כהן
המרוויח הגדול: נתניהו
צילום: אמיר כהן
מומלצים