שתף קטע נבחר

הדתיים טירפדו שת"פ בין טיב טעם לחברה להגנת הטבע

חבר ועדת הכספים, ח"כ ניסן סלומיאנסקי, איים לפעול להקפאת התקציבים המיועדים לחברה להגנת הטבע, בעקבות שיתוף הפעולה שהיה צפוי בסוכות עם רשת הקמעונאות "טיב טעם", המשווקת בשר לא כשר. בחברה להגנת הטבע ניבהלו, בדקו את דעתו של הציבור הדתי, והחליטו לבטל השת"פ. ח"כ אבו וילן: "מי שמוציא מכספי המדינה למימון ישיבותיו שלא יכנס לצלחתם של אחרים"

רשת טיב טעם מטרידה את מנוחתם של חברי הכנסת הדתיים. בעקבות לחץ של הציבור הדתי, החליטה החברה להגנת הטבע לבטל שת"פ שאמור היה להתקיים בחול המועד סוכות עם רשת טיב טעם.

 

חבר ועדת הכספים, ח"כ ניסן סלומיאנסקי מסיעת המפדל, יצא נגד החברה להגנת הטבע בעקבות שיתוף הפעולה הצפוי ואמר כי הוא יפעל להקפאת התקציבים המיועדים לפעילות החברה להגנת הטבע, בעקבות ההודעה, כי היא מתכוונת לשתף פעולה בחול המועד הסוכות, יחד עם הרשת "המוכרת בשר לא כשר".

 

ח"כ סלומינסקי אף פנה אל השר לאיכות הסביבה ולשר התיירות שיפעלו למניעת השת"פ, וביקש מהרבנים הראשיים לישראל שיצאו בהודעת אזהרה לציבור המטיילים.

 

על פי התכנון המקורי, בימי החג היו צפויים נציגי החברה להגנת הטבע להיות מוצבים בארבעת הסניפים הגדולים של טיב טעם בבאר שבע, ראשון מזרח, נתניה וסגולה, ולהמליץ למטיילים על מסלולי טיול ואזורי פיקניקים. הרשת אף הבטיחה לזכות בהנחה של עד 40% את הלקוחות שירכשו מוצרים במחלקת הבשר.

 

"זהו שיתוף פעולה שערורייתי", אומר סלומיאנסקי, "לא ייתכן שהחברה להגנת הטבע, הנהנית מתקציבי המדינה ושייכת לכלל הציבור, תשתף פעולה ותסייע בפרסום ובהבאת קונים רבים לרשת שמוכרת בשר טרפה. היא אינה יכולה לנהוג בצורה מחפירה כזו כנגד מרבית מחלקי העם". עוד הוסיף הח"כ, "מטיילים דתיים ומסורתיים, הנוהגים לצאת ולטייל בימי החג, לא יזכו להדרכה זו מאחר והם אינם מבקרים בסניפים אלה. אפעל בוועדת הכספים למניעת העברת כספים לפעילותיהם".

 

מהחברה להגנת הטבע נמסר בתגובה: "בעקבות לחץ שהופעל נגד טיב טעם, פנינו לציבור של אנשים מהמגזר הדתי מסורתי, שאמרו לנו שאם נבצע את שיתוף הפעולה הזה, הם ייפגעו. לכן החלטנו לבטל את העניין".  

 

בתגובה לדברי סלומיאנסקי אמר ח"כ אבו וילן, "הפוסל במומו פוסל. מי שיושב בבניין זכוכית ומוציא 300 מיליון שקל מכספי המדינה למימון ישיבותיו שלא יכנס לצלחתם של אחרים. רצוי לו לח"כ סלומיאנסקי להוציא את החברה להגנת הטבע מכלל דיון".

 

בטיב טעם סירבו להגיב לידיעה.


פורסם לראשונה 25/09/2006 17:14

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עומר הכהן
טיב טעם. הדתיים פעלו נגד הרשת
צילום: עומר הכהן
מומלצים