שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  חברת היי טק: מחרימים ישראלים בגלל "פשעי המלחמה"
  חברת הייטק בלגית, העוסקת בהכשרה וייעוץ לפיתוח, הודיעה למנהל חברה ישראלי שרצה לשתף איתה פעולה: "מדינתך ביצעה פשעי מלחמה ומנהיגה משטר אפרטהייד"

  בעקבות המלחמה בלבנון הגיעו לידי ynet מספר תלונות על חברות ואתרי מסחר בחו"ל, המסרבים ליצור קשרים מסחריים עם ישראלים בגלל פעולות צה"ל.

   

  איש העסקים אבנר (שם בדוי), העוסק ומתמחה בניהול מוצר ומייעץ בתחום שיווק והכשרה בפיתוח, פנה לאחרונה לחברה בלגית במטרה לשתף פעולה ונענה בסירוב בגלל "פשעי המלחמה ומשטר האפרטהייד" של ישראל.

   

  אבנר פנה לחברה בלגית בשם U2U, המתמחה בהדרכות וייעוץ לפיתוח באמצעות טכנולוגית net. והתעניין באפשרות של שיתוף פעולה.

   

  במקום סירוב מנומס או התעלמות דיפלומטית, האופייניות לחברות במקרה של חוסר עניין, הופתע אבנר לגלות כי החברה מסרבת לשתף פעולה עם ישראלים באופן עקרוני בגלל מלחמת לבנון.

   

  "אני מעריך את ההתעניינות שלך בחברה שלי", כותב לו מווים יויטרספרוט, מנהל החברה בתגובה שהועברה ל-ynet, "אבל אחרי פשעי המלחמה ההרסניים והלא אנושיים שביצעה ישראל בלבנון, ובגלל משטר האפטרהייד שמנהיגה הממשלה שלך בפלסטין לא מתאים ל-U2U לקשור עצמה עם מוצרים ישראלים.

   

  "אני מקווה שהמצב הפוליטי במדינתך ישתנה ללא היכר ויהיה מבוסס על שלום וכבוד לתרבויות לא יהודיות". למרות הכעס, חותם מנהל החברה בסוף המכתב ב"ברכות חמות, ווים יויטרספרוט"

   

  ניסה לפנות אל ההגיון

  אבנר פה שוב לחברה והודיע לאנשיה כי מדובר בתשובה לא מכובדת ולא מקצועית, וניסה בכל זאת לפנות להגיון של יויטרספרוט. "כתבתי לו: 'אל תאמין לכל מה שאתה רואה בטלוויזיה וקורא בעיתון. ישראל היא דמוקרטיה שמוקפת במדינות הנשלטות על ידי דיקטטורים. גם אירופה סובלת מטרור'", מספר אבנר ל-ynet.

   

  "אמרתי לו גם שישראל היא מרכז טכנולוגי, ושהרבה ממוצרי מיקרוסופט שהוא עובד איתם מפותחים כאן אצלנו בחיפה", הוא מוסיף. אבנר אף אמר לחברת U2U שבכוונתו לפנות לעיתונות בארץ ובבלגיה, ולחברת מיקרוסופט, אשר U2U היא שותפה מורשה שלה, אך לא קיבל תגובה. גם פניות ynet לחברה נותרו עד כה ללא מענה. 

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לא נשתף פעולה בגלל "פשעי מלחמה"
  צילום: איי פי
  מומלצים